هوآوی روز گذشته کنفرانس توسعه دهندگان خود را برگزار کرد و در خلال برگزاری آن نرم افزار سیستم عامل HongMeng OS 2.0 را هم رسما معرفی و منتشر کرد. بر اساس گفته وانگ چنگلو، مدیر ارشد بخش مصرف کنندگان نرم افزاری هوآوی، این سیستم قرار است درهای زیادی را به HongMeng بگشاید. علاوه بر Huawei Smart Screen که در حال حاضر هم از سیستم HongMeng استفاده می‌کند، سایر دستگاه‌ها مانند تبلت و ساعت‌های هوشمند قرار است به همین نرم افزار سیستم عامل مجهز شوند.

بر اساس ادعای کمپانی هوآوی، سیستم HongMeng OS 2.0 اولین سیستم عامل منتشرشده‌ای است که کاملا و واقعا برای عصر فراگیر توسعه یافته است. این سیستم عامل تعامل صوتی را در ارتباط چند دستگاهی اجرا می‌کند و تعامل نمایشگر کوچک و بزرگ، توزیع شبکه‌ای پرسرعت، رابط تجربی سازگار و هوش مصنوعی بصری و گوینده را امکان پذیر می‌سازد. این سیستم به رویاها بال می‌دهد و به موتوری قدرتمند برای ساخت بومی تبدیل می‌شود. علاوه بر این، یو چنگ دانگ، مدیر عامل بخش مصرف کنندگان هوآوی، گفته است که این سازنده نسخه بتای سیستم عامل HongMeng OS 2.0 را برای نمایشگرها، ساعت‌های هوشمند و خودروها منتشر می‌کند. از طرفی نسخه مخصوص موبایل این سیستم عامل قرار است در ماه دسامبر منتشر شود. هوآوی وعده داده است که در سال ۲۰۲۱ میلادی به طور کامل از سیستم عامل HongMeng OS 2.0 پشتیبانی کند.

علاوه بر موارد مذکور، HarmonyOS به طور رسمی به شکل منبع باز ارائه می‌شود و توسعه دهندگان ابزارهای شبیه ساز، بسته‌های SDK و IDE را دریافت می‌کنند. در اواخر سال ۲۰۲۰ نسخه بتای HarmonyOS مخصوص گوشی‌های هوشمند ابتدا در دسترس توسعه دهندگان چینی قرار می‌گیرد.