با توجه به تازه‌ترین شایعه‌ها درباره کمپانی اپل، این سازنده احتمالا در تاریخ ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) از آیفون ۹ که تازه‌ترین آیفون ارزان قیمتش است، رونمایی می‌کند. اپل همچنین علی رغم اپیدمی ویروس خطرناک کرونا در نظر دارد تا در بازار چین از آیپد پرو و مک بوک جدید خود هم در خلال کنفرانسی رسمی پرده بردارد. این محصولات جدید ممکن است از آوریل امسال رسما روانه بازار شوند.

گوشی جدید آیفون ۹ (iPhone SE 2)

مشکل شیوع ویروس کرونا ظاهرا تأثیری بر برنامه ریزی اپل برای رونمایی از گوشی جدید آیفون ۹ نخواهد گذاشت. این خبر ابتدا توسط بلومبرگ منتشر شد. این خبرگزاری معتبر گزارش کرد که کمپانی اپل برخلاف کاهش سرعتش در روند تولید گوشی‌ها در خلال ماه فوریه امسال، همچنان در نظر دارد تا گوشی ارزان قیمت جدیدش که همچنین نسل جدید iPhone SE شمرده می‌شود را تا پایان مارس ۲۰۲۰ رسما معرفی کند. در همین راستا مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور اپل، هم این پیش بینی‌ها را تأیید می‌کند.

آیفون-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

وب‌سایت آلمانی iPhone-ticker در متن گزارشی که فوریه امسال منتشر کرد اعلام داشت که انتظار می‌رود کنفرانس جدید اپل در تاریخ ۳۱ مارس (۱۲ فروردین) برگزار شود. با توجه به پیش بینی این خبرگزاری، گوشی جدید آیفون ۹ در اولین روز‌های ماه آوریل روانه بازار خواهد شد. این برنامه با روند قبلی غول کوپرتینویی هم همخوانی دارد.

از نظر قیمت عرضه هم شایعه‌ها ادعا می‌کنند که قیمت پایه برای iPhone SE  ۲ جدید اپل ۳۹۹ دلار در بازار آمریکا است. کمپانی اپل به منظور کاهش هزینه‌های ساخت و همچنین کاهش قیمت عرضه در توسعه آیفون ۹ خود از پنل نمایش LCD بهره گرفته و طراحی دکمه تشخیص اثرانگشت به نام Touch ID را هم به این دستگاه بازگردانده است. این کمپانی سازنده علاوه بر این آیفون ۹ را از نظر ظاهری با الهام از آیفون ۸ طراحی کرده است.

نسل جدید آیپد پرو و مک بوک

در شایعه‌های اخیر اشاره شده که اپل همچنین در نظر دارد در رویداد محصول جدیدش از یک مدل آیپد پرو تازه مجهز به دوربین اصلی سه گانه مشابه گوشی قبلی آیفون ۱۱ پرو هم رونمایی کند.