کمپانی اپل در نظر دارد تا یک رویداد محصول دیگر را به زودی در تاریخ ۱۰ نوامبر (۲۰ آبان) برگزار کند. انتظار می‌رود در خلال برگزاری این رویداد تازه شاهد رونمایی از اولین مک‌هایی باشیم که از پردازنده‌های ساخت اپل قدرت می‌‌گیرند.

مینگ چی کو، تحلیل گر ارشد امور اپل، پیش از این گفته بود که MacBook Pro  ۱۳ اینچی اولین مک بوک مبتنی بر چیپست ARM خواهد بود. اپل هم اعلام کرده است که Apple Silicon سطح بالاترین عملکرد در این بازار را با تکنولوژی‌های نوین همچون مدیریت پیشرفته مصرف انرژی ارائه خواهد داد. علاوه بر این برای بهبود وضعیت امنیتی، Secure Enclave تکنولوژی به دستگاه اضافه می‌شود. کمپانی اپل همچنین برای پردازنده گرافیکی سطح بالا و باکیفیت وعده داده است که همچنین قرار است با تکنولوژی یادگیری ماشینی و شتاب دهنده عصبی همراه شود.

اپل-مک بوک-لپتاپ-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-مک بوک-لپتاپ-علاالدین-پاساژ علاالدین

براساس اطلاعات قبلی از خبرگزاری بلومبرگ، اولین چیپست‌های ARM 12 هسته‌ای با ساختار A14X توسعه می‌یابند. این چیپست‌ها همچنین ممکن است از نظر عملکرد کلی رقیبان اینتل خود را از هر دو جنبه عملکرد، سرعت پردازش و GPU و حتی بهینه‌سازی مصرف انرژی باتری پشت سر بگذارند.

شایعه شده که ممکن است اپل در این رویداد تازه، علاوه بر مک بوک همچنین از محصولات دیگری هم مانند هدفون AirPods Studio مورد انتظار رونمایی کند. شاید برخی منتظر رونمایی از نسل جدید ایرپادها باشند اما این محصولات احتمالا سال آینده معرفی و عرضه خواهند شد.