انسداد  گوشی‌های شیائومی

در چند روز اخیر شایعه هایی در خصوص انسداد  گوشی‌ شیائومی در برخی کشورها مانند ایران، کوبا، سوریه، کره شمالی، سودان و کریمه موجب نگرانی کاربران xiaomi شد . و در ی انتشار این اخبار سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل در صحبت هایش چنین موضوعی را تکذیب کرد،  و تاکید کرد برای صحت این اخبار باید منتظر واکنش کمپانی شیائومی باشیم.

پس از شایعه های مختلف  حالا این شرکت چینی یک اظهار نظر رسمی دارد.!!

بیانیه رسمی xiaomi درباره قفل شدن  xiaomi تاحدودی عجیب بنظر می رسد . اما به هر حال  این بیانیه می تواند نگرانی ها کاربران xiaomi  را برطرف کند.

و اما بیانیه رسمی شیائومی درباره قفل شدن گوشی های آن…..

طبق مصاحبه ایی که سخنگوی xiaomi با وب سایت گلوبال تایمز داشته است  گزارش شده که قفل شدن گوشی های Xiaomi در مناطق ممنوعه بند ۱۴.۲ توافقنامه (شامل کوبا، ایران، کره شمالی، سودان، سوریه و کریمه) بدون هدف قرار دادن بازار خاصی بوده و یک اقدام ضد قاچاق در بازار خاکستری است!

سخنگوی xiaomi تاکید کرده است که انجام این عمل صرفا برای اطمینان حاصل کردن از داده های کاربران است .

شیائومی
شیائومی

 

سیاست صادرات شیائومی

احتمال می رود که سیاست صادرات  گوشی شیائومی به مشتریان خود اجازه نمی‌دهد محصولات این شرکت را به کشورهای تحریم‌ شده صادر کنند، با وجود این، در سال‌های اخیر، یک بازار خاکستری ایجاد شده و شایع است که برخی مشتریان دستگاه‌های xiaomi را در یک منطقه خریداری کرده و در منطقه‌ای دیگر استفاده کنند.

اخبار قاچاق گوشی های شیائومی

در چند روز اخیر که بازار اخبار قاچاق گوشی شیائومی داغ بود برخی قفل شدن  xiaomi را به سیاست‌های آمریکا نسبت داده‌اند و بر این باور بودند  که واشنگتن به این شرکت چینی فشار آورده تا گوشی‌ها را در این کشورها و مناطق تحریم‌شده، قفل کند.

سخنگوی شیائومی

سخنگوی xiaomi درباره این موضوع هم این چنین  پاسخ داد که این شرکت به‌صورت موقت، برخی از گوشی‌های هوشمند را قفل کرده تا از احتمال قاچاق که به امنیت کاربران و حقوق مصرف‌کنندگان آسیب‌ می‌رساند، جلوگیری کند و درباره آن تحقیقاتی صورت دهد و اکنون که تحقیقات کامل شده، می‌تواند قفل دستگاه‌ها را باز کرد.