کمپانی اپل اخیرا چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۲ خود را عرضه کرد و حالا همه این گوشی‌ها در بازار در دسترس کاربران قرار گرفته است. از طرفی هم زمان با عرضه این گوشی‌ها شاهد انتشار گزارش‌هایی درباره بروز برخی مشکلات مختلف در این گوشی اپل هستیم. در ابتدا مشکل ناپدید شدن سیگنال ارتباطی در گوشی جدید آیفون ۱۲ گزارش شد که البته اپل به سرعت راهکار مناسب را برای آن عرضه کرد. پس از آن کاربران گزارش کردند که برخی پیام‌ها و نوتیفیکیشن‌ پیام‌هایشان از روی دستگاه ناپدید می‌شود. برخی دیگر از دارندگان گوشی اپل آیفون ۱۲ هم مدعی شدند که نمایشگر دستگاهشان به رنگ سبز تغییر پیدا می‌کند. همچنین به نظر می‌رسد که تعداد گزارش‌ها از این باگ‌ها اصلا کم نیست. در حال حاضر جدیدترین گزارش مشکل از گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ به عملکرد باتری این دستگاه مربوط می‌شود.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

خانواده گوشی جدید آیفون ۱۲ اولین گوشی اپل با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G است و از پرازنده داخلی A14 Bionic قدرت می‌گیرد. وقتی کاربر گوشی جدید آیفون ۱۲ را روشن می‌کند، شبکه ارتباطی ۵G آن به طور پیش فرض فعال است اما این شبکه درواقع تنها زمانی فعال می‌شود که دوام باتری را به شکل چشمگیری کاهش ندهد. حالا بسیاری از کاربران گزارش کرده‌اند که Wi-Fi یا شبکه ۵G دستگاه آن‌ها به طور خودکار غیرفعال می‌شود زیرا ظاهرا دوام باتری آیفون ۱۲ در حالت استندبای چندان مناسب نیست.

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین
اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

برخی دارندگان آیفون ۱۲ پرو هم تایید کرده‌اند که دوام باتری این گوشی جدید در حالت استندبای هم همچنان بالا است. آن‌ها به محض دریافت گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو در اکتبر گزارش کردند که مصرف انرژی باتری دستگاه در حالت استندبای، ۴ درصد در هر ساعت است. بر اساس گزارش ۹to5mac بیش از هزار گزارش در این باره از سوی کاربران منتشر شده است. بسیاری کاربران شاهد افت انرژی باتری گوشی خود از ۲۰ تا ۴۰ درصد در طول شب بوده‌اند.

تقریبا رایج به نظر می‌رسد که دوام باتری در یک گوشی جدید چندان جالب نباشد و دلیل آن هم در اغلب اوقات نرخ بالای استفاده کاربر از دستگاه است. از طرفی به نظر نمی‌رسد که دلیل افت انرژی دستگاه و دوام پایین باتری مخصوصا در حالت استندبای، استفاده بیش از حد کاربران باشد.