برای این که تشخیص چهره یا Face ID آیفون کار کند نیاز است که چشم‌ها، بینی و دهان شناسایی شود. بنابراین هنگامی که ماسک بر چهره دارید استفاده از Face ID کاری غیر ممکن خواهد بود. بنابراین یا باید اجازه دهید که گوشی شما پس از چند بار تلاش ناموفق از شما وارد کردن PIN را بخواهد یا اینکه این قابلیت را غیر فعال کنید.

اپل در نسخه بعدی iOS به این مشکل پرداخته است و به دنبال راه‌حلی برای رفع این مشکل است. البته این نسخه فعلا در حالت بتا قابل استفاده است و به طور رسمی عرضه نشده است. iOS 13.5 علاوه بر پرداختن به این موضوع به دنبال ممکن کردن Face Time به صورت گروهی نیز می‌باشد.

تغییری که ایجاد شده است به این صورت است که اپل فقط یکبار از سنسور تشخیص چهره استفاده می‌کند و در صورتی که قادر به شناسایی چهره نباشد، از شما وارد کردن PIN را درخواست می‌کند و این تغییر روند باز کردن قفل گوشی را سریع‌تر خواهد کرد.  علاوه بر این با بالا کشیدن صفحه گوشی بدون اینکه به سراغ Face ID بروید می‌توانید PIN را وارد کنید.

همانطور که گفتیم این قابلیت اکنون در نسخه بتا وجود دارد و اگر واقعا مشکل باز شدن گوشی با ماسک برای شما دردسر ساز شده است و تمایل دارید با این به روز رسانی جدید اپل روند انجام این کار را سریع‌تر کنید، باید نسخه بتا را نصب کنید. البته باید به این نکته دقت کنید که نسخه بتا معمولا ایرادات کوچکی دارد که ممکن است کمی آزاردهنده باشد.