نزدیک شدن کنفرانس اپل

با نزدیک شدن به کنفرانس اپل بازار شایعات محصولات این غول فناوری خیلی زیاد شده است . و اخیرا خبرهایی از اینکه تولید اپل واچ سری۷ به مشکل خورده است شنیده شد . و به همین دلیل احتمالا عرضه اپل واچ به تاخیر خواهد افتاد .

مينگ‌چي کو

تحلیلگر نام اشنا اپل مينگ‌چي کو، در انتشار یادداشتی به سرمایه گذاران خاطر نشان کرد که مشکلات تولید ه موضوع مشکلات تولید اپل واچ ۷ عمدتاً به پیچیدگی فرایند ساخت و مونتاژ پنل‌های جدید مربوط می‌شود. ظاهرا غول دنیای فناوری مشکل مذکور را برطرف کرده است و طبق برنامه‌ریزی پیشین، تولید انبوه نسل بعدی ساعت‌های هوشمندش را در اواسط سپتامبر (اواخر شهریور) آغاز خواهد کرد.

اپل واچ 7
اپل واچ ۷

اپل واچ از فناوری های پوشیدنی شرکت اپل هستند که در سری های مختلف در اختیار کاربران قرار گرفته است.

سری های اپل واچ

تمامی اپل واچ ها در سری های مختلف در ماه سپتامبر رونمایی شده است. همچنین در سال گذشته نیز با شیوع گسترده ویروس کرونا سری اپل واچ ۶ و SE در ماه سپتامبر رونمایی شد. بنابراین بر اساس سوابق گذشته تخمین زده می شود که امسال نیز باید در ماه سپتامبر سال ۲۰۲۱ منتظر رونمایی Apple Watch Series 7 باشیم. اگر این گجت پوشیدنی شما را هیجان زده می کند برای رونمایی از آن باید حداقل تا شهریور ماه صبر کنید.

نمایشگر

به نظر می‌رسد که هنوز هم این دستگاه با سری جدید آن اپل واچ ۷، قرار است ویژگی‌های جدیدتری داشته باشد. اپل واچ سری ۷ دارای نمایشگر ۱.۹ اینچی با رزولوشن ۴۸۴ × ۳۹۶ خواهد داشت. او همچنین جزئیات پنج واچ فیس جدید که از نمایشگر بزرگ استفاده می‌کنند را فاش کرده است. اپل واچ سری ۷ سنسور سنجش فشار خون ندارد، سنسور فشار خون، دماسنج مچ دست، کنترل نامنظم بودن ضربان قلب و ارتقا سیستم مانیتورینگ خواب احتمالا سال آینده به این ساعت هوشمند اضافه خواهد شد.

نمایشگر تعبیه‌شده

نمایشگر تعبیه‌شده در اپل واچ سری ۷ با دوام‌تر خواهد بود و غول دنیای فناوری به جای طرح کابلی قدیمی از یک طرح تماسی استفاده کرداست . نمایشگر جدید برای نخستین‌بار به فرایند قالب‌گیری فشار تزریق‌پایین (LIPO) نیاز دارد و ظاهرا اپل از خط تولید OLED جدیدی برای این محصول استفاده کرده است که می‌تواند کارایی را افزایش داده و هزینه‌های پنل را کاهش دهد. از قرار معلوم، این امر مستلزم تأمین‌کنندگان جدیدی مانند LGF،  Young Poong و Jabil بوده است و این تأمین‌کنندگان در ابتدا با چالش‌هایی در مونتاژ نمایشگرهای جدید مواجه بوده‌اند. مینگ‌چی کو در این باره می‌گوید:

ماژول پنل اپل واچ ۷

با توجه به اتخاذ بسیاری از فرآیندهای تولید جدید مربوط به پنل برای نخستین‌بار، ماژول پنل اپل واچ سری۷ قبل از شروع تولید انبوه توسط Jabil، در مرحله ریسک با مشکلات قابلیت اطمینان ماژول، عمدتا شامل خاموش و روشن شدن ناگهانی پنل و عدم حساسیت به لمس مواجه شد. این مسئله پیچیده تولید ممکن است مربوط به LGD،  Jabil یا Young Poong باشد.

خبرهای درز کرده

اما خبرهای درز کرده حاکی از آن است که اپل مشکلات مربوط به پنل را با انجام آزمایش‌های مختلف (DOE) برای یافتن بهترین پیکربندی تولید و تنظیم استانداردهای کیفی در پنل و طرف مونتاژکننده حل کرده است

از همین رو تولید اپل واچ ۷ به تاخیر نخواهد افتاد و همچنین طبق همین خبر تولید اپل واچ محدود نخواهد بود مینگ‌چی کو در یادداشت یادشده اعلام کرده است که آینده اپل واچ بسیار راضی‌کننده به‌ نظر می‌رسد؛ چراکه گفته می‌شود اپل واچ سری ۸ در سال آینده میلادی ویژگی‌های جدید سنجش بیولوژیکی نظیر اندازه‌گیری دما و غیره را ارائه خواهد داد.

اپل واچ سری۷ احتمالا در رویداد سه شنبه ۲۳ شهریور ماه ساعت ۲۱:۳۰ رونمایی خواهد شد.