انتظار می‌رود که نسخه جانشین یا تازه‌ای از گوشی سامسونگ Galaxy S10 Lite معرفی شود. در حال حاضر نام تجاری نهایی این گوشی جدید را نمی‌دانیم اما در گزارش‌های مختلف از آن تحت عنوان Galaxy S20 Lite یا Galaxy S20 Fan Edition یاد شده است. این گوشی جدید با شناسه SM-G781B اخیرا در پایگاه بنچمارک هم دیده شد و برخی مشخصات کلیدی آن در دسترس قرار گرفت. حالا خبرگزاری ۹۱mobiles توانسته است به طور اختصاصی به جزئیات از این گوشی سامسونگ دست پیدا کند. بر اساس ادعای یک افشاگر معتبر هندی، گوشی سامسونگ Galaxy S20 Lite در نسخه‌هایی با پشتیبانی از ۴G و ۵G معرفی می‌شود. ایشان آگروال می‌گوید شناسه این دو نسخه به ترتیب SM-G780 و SM-G781 است و هر دو با اسم رمز R8 شناخته می‌شوند.

کمپانی سامسونگ هنوز وجود این گوشی جدید را مورد تأیید قرار نداده است و به همین خاطر هنوز نمی‌دانیم که چه زمانی می‌توانیم منتظر ورود این گوشی سامسونگ باشیم. این گوشی جدید با اسنپ‌دراگون ۸۶۵ و ۶ گیگابایت رم در بنچمارک رویت شد. انتظار می‌رود که نسخه ۴G گوشی سامسونگ Galaxy S20 Lite در بازارهایی عرضه شود که امکان ارتباطی ۵G در آن‌ها مهیا نشده است.

برای یادآوری باید بگوییم که‌ گوشی سامسونگ Galaxy S10 Lite در ژانویه امسال رونمایی شد و به همین خاطر نسخه جانشین آن هم ممکن است در بازه زمانی مشابه و در سال آینده معرفی شود. این بازه زمانی کمک می‌کند کمپانی سامسونگ بتواند گوشی مجهز به اسنپ‌دراگون ۸۶۵ را به قیمت مناسب‌تری عرضه کند. پیش از این هم این غول تکنولوژی با عرضه Galaxy S10 Lite توانست گوشی جدید خود را با اسنپ‌دراگون ۸۵۵ اما قیمت معقول در اختیار کاربران قرار دهد. از طرفی هم هفته گذشته گزارشی منتشر شد که از احتمال رونمایی از گوشی جدید سامسونگ Galaxy S20 Lite / Fan Edition در ماه اکتبر خبر می‌داد.

هنوز نمی‌دانیم طراحی ظاهری دقیق نسخه جانشین Galaxy S10 Lite چگونه است اما انتظار می‌رود که نمای آن شبیه به Galaxy S20 باشد. سامسونگ به منظور عرضه این گوشی جدید با قیمت مناسب احتمالا آن را از نظر سخت افزاری سطح پایین‌تر توسعه می‌دهد که اقدامی منطقی به نظر می‌رسد. امیدواریم در هفته‌های آینده جزئیات بیشتری در این باره منتشر شود.