انتظار می‌رود کمپانی گوگل در پاییز امسال دو گوشی جدید پیکسل ۶ و پیکسل ۶ پرو را معرفی کند. پیش از این یک افشاگر گزارش کرده بود که این سازنده در حال توسعه تراشه مخصوص برند خودش است و روز گذشته هم یک افشاگر دیگر ضمن تایید این شایعه فهرست کامل مشخصات فنی گوشی گوگل پیکسل ۶ و نسخه پرو آن را منتشر کرد.

ظرفیت باتری در دو گوشی جدید پیگسل ۶ و ۶ پرو در مقایسه با نسل قبلی به شکل چشمگیری ارتقا پیدا کرده است. امسال قرار است گوشی گوگل پیکسل ۶ با باتری ۴۶۱۴ میلی آمپر ساعتی معرفی شود و پیکسل ۶ پرو هم از باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی بهره ببرد.

در ادامه گوشی جدید پیکسل ۶ با نمایشگر ۶٫۴ اینچی امولد و دوربین اصلی دوگانه طراحی می‌شود و لنزهای ماژول اصلی آن شامل ۵۰ مگا پیکسلی استاندارد و ۱۲ مگا پیکسلی فوق عریض می‌شود. این گوشی هوشمند همچنین از ۸ گیگابایت رم بهره می‌گیرد و در دو نسخه با حافظه داخلی ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت عرضه می‌شود.

نسخه بزرگتر این دوگانه به نام پیکسل ۶ پرو نمایشگر ۶٫۷۱ اینچی از نوع پی اولد دارد که احتمالا تامین کننده اصلی آن ال جی است. این گوشی جدید همچنین یک لنز سلفی ۱۲ مگا پیکسلی دارد و در پنل پشتی به ماژول دوربین اصلی شامل لنزهای ۵۰ مگا پیکسلی استاندارد، ۴۸ مگا پیکسلی تله فوتو و ۱۲ مگا پیکسلی فوق عریض مجهز می‌شود. حافظه رم در این گوشی گوگل ۱۲ گیگابایت است و یک نسخه با حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایت بیشتر از گوگل پیکسل ۶ دارد.

دو گوشی جدید گوگل پیکسل ۶ و ۶ پرو از اولین گوشی‌های هوشمندی خواهند بود که مجهز به رابط کاربری اندروید ۱۲ روانه بازار می‌شوند. همچنین گوگل ضمانت می‌کند که به مدت پنج سال پس از عرضه نهایی از به روزرسانی نرم افزاری نسخه اندرویدی آن‌ها پشتیبانی کند.