اپل قصد دارد امسال در کنار خانواده سطح بالای آیفون ۱۲همچنین دو مدل گوشی آیفون ارزان قیمت را هم معرفی کند. در حال حاضر اطلاعاتی درباره آیفون ۹ کامپکت وجود دارد. این گوشی احتمالا در نیمه اول امسال عرضه می‌شود و از نظر ظاهری بسیار شبیه به آیفون ۸ است. این غول کوپرتینویی همچنین در نظر دارد تا یک نسخه پلاس هم از این آیفون جدید و ارزانش توسعه دهد. این گوشی جدید آیفون ۹ پلاس نام دارد و احتمالا کمی دیرتر از آیفون ۹ رونمایی می‌شود.

مشخصات کلیدی و قابلیت‌های گوشی آیفون ۹ پلاس

این اولین بار است که نام گوشی آیفون ۹ پلاس را می‌شنویم. با توجه به گزارشی که در این باره منتشر شده است، آیفون ۹ پلاس نمایشگر تمام صفحع بدون پشتیبانی از Face ID دارد. ممکن است ابعاد این نمایشگر ۵٫۵ تا ۶٫۱ اینچ باشد. از آنجا که پشتیبانی از Face ID در این نسخه وجود ندارد، کمپانی اپل مشخصا دوباره حسگر تشخیص اثرانگشت را به طراحی بازمی‌گرداند. این حسگر در دکمه پاور و کناره بدنه قرار می‌گیرد و بدین ترتیب اولین بار است که شاهد تحقق این رویکرد در طراحی ‌های اپل هستیم. در توسعه آن همچنین از پنل نمایش LCD استفاده می‌شود تا هزینه ساخت نهایی کاهش پیدا کند.

علاوه بر این، انتظار می‌رود که نسخه پلاس هم مانند آیفون ۹ مورد انتظارمان از پردازنده داخلی A13 Bionic قدرت بگیرد. در حال حاضر، اطلاعاتی درباره متریال ساخت بدنه و فریم در دست نداریم و همچنین نمی‌دانیم که ابعاد کلی بدنه آن چقدر است. از آنجا که گزارش پیش رو اولین خبر درباره وجود آیفون ۹ پلاس به شمار می‌رود، اطلاعات موجود هم درباره آن بسیار محدود است. انتظار می‌رود در ماه‌های آینده شایعه‌های بیشتری در این باره منتشر شود.

قیمت و تاریخ عرضه

در این گزارش مقدماتی همچنین به بازه احتمالی معرفی گوشی جدید آیفون ۹ پلاس هم پرداخته شده است. با توجه به این گزارش، گوشی هوشمند ایفون ۹ پلاس احتمالا اواخر سال ۲۰۲۰ یا اوایل سال ۲۰۲۱ میلادی رونمایی می‌شود. متاسفانه هنوز جزئیاتی درباره قیمت احتمالی این دستگاه در دست نیست.