در یک بیمارستان هوشمند در ووهان، چین، روبات ها برای گرفتن علائم حیاتی، تحویل داروهای پزشکی، ضد عفونی محل کار و سرگرم کردن بیماران قرنطینه شده وارد عمل شدند!
در عرض چند روز، روبات ها یک بیمارستان هوشمند در ووهان که در تاریخ ۷ مارس افتتاح شده، چین را به طور کامل بدون نیاز به نیروهای انسانی، در دست گرفتند. از جلوی درب ورودی، دستگاه های اندازه گیری دما ۵G ، میزان تب بیماران را اندازه می‌گیرد، سایر روبات ها، بصورت بیست و چهار ساعته کار می‌کنند که ضربان قلب و میزان اکسیژن خون را از طریق دستبند های هوشمند و حلقه هایی که به بیماران پوشانیده اند، اندازه گیری میکنند.

کرونا-ربات-گجت-علاالدین-پاساژ علاالدین
ربات ها داروها را تحویل می دهند، مناطق آلوده را تمیز و ضد عفونی می کنند، بیماران را در تمرینات شان هدایت می کنند و حتی برای سرگرم کردن بیماران قرنطینه شده، حرکات رقص روبو انجام می دهند! نرم افزار Cloud Minds، مبتنی بر SoftBank مستقر در پکن است که سیستم های مبتنی بر ابر را برای روبات ها فراهم می کند، ربات ها را به بیمارستان اهدا می کند.
کارکنان بیمارستان، روبان ها را از راه دور کنترل می‌کنند و با این که این کارکنان، در حال استراحت و قرنطینه هستند، در صورت لزوم برای کار، آماده باش هستند.
بیل هوانگ، مدیر و بنیانگذار CloudMinds، ماه گذشته به خبرنگار CNBC گفت: “روبات ها بیماری ندارند و به راحتی ضد عفونی می شوند.”

کرونا-ربات-گجت-علاالدین-پاساژ علاالدین
روبات ها در سراسر چین هم مشغول به فعالیت هستند و مواد ضد عفونی کننده را در مناطق مسکونی بین مردم پخش می‌کنند.
شرکت دانمارکی UVD روبات ها توافق نامه ای را برای ارسال روبات های راننده به بیش از ۲۰۰۰ بیمارستان چینی امضا کردند. ربات ها از نور ماوراء بنفش برای از بین بردن ویروس ها و باکتری ها استفاده می کنند بدون اینکه کارمندان بیمارستان را در معرض عفونت قرار دهند.
از روز جمعه، بیش از ۱۴۰،۰۰۰ مورد کرونا ویروس در سطح جهان تأیید شده است، حداقل ۸۰،۰۰۰ در چین و تعداد کشته ها بیش از ۵،۳۰۰ نفر است.