روز گذشته تصویری از مدیر عامل هوآوی منتشر شده است که همچنان توسط کاربران و خبرگزاری‌های چینی به اشتراک گذاشته می‌شود. تصویر رن ژنگفی، مدیر عامل هوآوی، در حالی در فرودگاه به ثبت رسیده که تبلتی از یک برند رقیب هوآوی را با خود به همراه داشته است. منظور از این تبلت خبرساز هم آیپد اپل است.

حالا تصویر مدیر عامل هوآوی در حال عبور از بخش امنیتی فرودگاه و تبلت اپل او به سرعت در فضای وب در حال انتشار است. از طرف دیگر هم این موضوع چندان شگفت زده‌مان نمی‌کند؛ زیر رن ژنگفی قبلاً هم علاقه قلبی خود به برند اپل را تأیید کرده است. حتی دختر او که همچنین مدیر ارشد بخش مالی هوآوی است هم زمانی که در کانادا بازداشت شد، گوشی آیفون ۷، آیپد پرو و مک بوک ایر با خود به همراه داشت.

هواوی-آیپد-اپل-گوشی-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
 

او در پاسخ به پرسش‌ها در این زمینه گفته است که خودش و اعضای خانواده همواره طرفدار برند اپل بوده‌اند و علاقه قلبی‌شان به محصولات این برند ابداً به معنی بد بودن محصولات هوآوی نیست.

از طرف دیگر پس از اعمال تحریم‌های دولت آمریکا علیه هوآوی، برخی معتقد بودند که کاربران چین باید حتماً محصولات برند هوآوی را خریداری و محصولات اپل را در مقابل تحریم کنند. رن ژنگفی در مقابل این ادعاها اعلام کرد که با هرگونه کمپینی علیه تحریم اپل مخالف است. او در این باره اعلام کرده که اپل معلم من است و هرگز علیه معلم خودم اقدامی نمی‌کنم.

شایان ذکر است که کمپانی هوآوی از ابتدای امسال سیاست خود را تغییر داده و از همه کارمندان خود درخواست کرده است تا برای انتشار محتوا در پلتفرم توییتر حتماً تنها از دستگاه اندرویدی استفاده کنند. حتی گفته می‌شود که برخی کارمندانی که از این قانون پیروی نکرده‌اند با کاهش حقوق مواجه شده‌اند.