سرمایه گذاران

بعد از آن که شیائومی در اسفند ماه سال گذشته اعلام تابعیت در خودرو ها برقی کرد، مدیر عامل این شرکت در جلسه سرمایه گذاران تایید کرد که تولید خودرو های برقی را در دستور کار و اهداف خود قرار داده است. در حقیقت LeiJun مدیر عامل این شرکت معتقد است که شیائومی اولین محصول بزرگ خود را در نیمه اول سال ۲۰۲۴ معرفی خواهد کرد. از این رو باید حدود بهار سال ۱۴۰۲ منتظر تولید انبوه خودرو های این شرکت باشیم. 

غول تکنولوژی

این غول تکنولوژی پس از آن که وارد بازار موبایل شد، با عملکرد خوب خود توانست سبد محصولی کاملی و زیادی را از خود ارائه کند. تعداد زیاد محصولات معرفی شده توسط این شرکت و کیفیت خوب محصولات باعث این شده است که شیائومی بتواند بازار خود را پیدا کند و کم کم به صدر پرفروش ترین های بازار موبایل بیاید. همچنین در سال های گذشته ما شاهد گجت های هوشمند زیادی از شیايومی نیز بودیم که در بازار عرضه شد است. از محصولات کنترل سلامت مانند مچ بند هوشمند تا ترازوی هوشمند تا سایر محصولات و لوازم خانگی مانند جاروبرقی هوشمند و… محصولاتی بودند که این غول تکنولوژی به تولید آن ها وارد شده است. 

مسیر رشد

اما این شرکت در مسیر رشد خودش بنا دارد تا وارد صنعت خودرو سازی شود و احتمالا اولین محصول این شرکت در این حوزه نیز خودروی الکترونیکی خواهد بود. شیائومی قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار در ده سال آینده سرمایه گذاری کند و این عمل می تواند به راحتی این شرکت را از رقبای خود جلو بیندازد. همچنین شیائومی شرکت DeepMotion را خریداری کرده است که در حوزه فناوری های خودران ماشین ها فعالیت می کند. همچنین تعداد زیادی نیرو نیز استخدام کرده است. 

 شیائومی

در مجموع همه شواهد حاکی از آن است که این غول تکنولوژی خیلی قوی در این حوزه فعالیت می کند. به هر حال شیائومی کم کم در حال تبدیل شدن به یک ابر شرکت است که در حوزه های مختلف تکنولوژی در حال فعالیت است. نظر شما درباره ورود شیايومی به این حوزه چیست؟ به نظر شما این شرکت با سیاست هایی که در ارتباط با گوشی های هوشمند داشت می تواند در بازار تولید خودرو نیز حرف اول را در آینده ای نه چندار دور بزند؟