محدودیت رم در iPadOS 15

محدودیت رم، در آیپد یک مسئله جدی است. آیپد پرو اپل، به عنوان جایگزین شایسته لپ تاپ شما تبلیغ می‌شود، اما یک چیز مانع از آن است که جایگزین کامل و خوبی باشد. اپل آن را با iPadOS 15 برطرف می‌کند. ما در مورد محدودیتی که رم ۵ گیگابایتی به سیستم عامل به برنامه‌های شخص ثالث تحمیل کرده صحبت می‌کنیم. با این حال، طبق گزارشات‌، این سقف افزایش یافته است.

تقسیم‌بندی رم

برخی از کاربران قدرتمند، عمدتا طراحان و سایر متخصصان خلاق، از برنامه‌های سختگیرانه در iPad Pro مجهز به M1 خود استفاده می کنند ، بنابراین محدود کردن استفاده از آنها فقط ۵ گیگابایت RAM ، عملکرد برنامه های مذکور را کاهش می دهد. مطمئناً ، با این کار ، اپل اطمینان می دهد که سیستم بدون توجه به برنامه هایی که استفاده می کنید روان کار می کند و حافظه کافی برای کل سیستم ذخیره می‌کنند. با این وجود هنوز  این گزینه بسیار محدود بوده و این محدودیت رم برای عده‌ای دردسر ساز شده. با iPadOS 15، بسته به مدل iPad، محدودیت شما افزایش پیدا می‌کند.

به عنوان مثال، توسعه دهندگان می‌گویند اکنون می‌توانند تا ۱۲ گیگابایت RAM با برنامه‌های خود را در iPad Pro درخواست کنند، و  بقیه ۴ گیگابایت را برای  فضای کار کردن سیستم عامل باقی می‌گذارند. در حالی که نسخه های ۸ گیگابایتی، این محدودیت رم به ۶ گیگابایت افزایش یافته است. از سوی دیگر، آیپدهایی با رم کمتر از ۵ گیگابایت احتمالاً هنوز همان محدودیت قبلی را خواهند داشت. به عنوان مثال، آیپد مینی جدید و آیپد وانیلی ارتقا یافته به ترتیب فقط ۴ و ۳ گیگابایت رم دارند.