سامسونگ به زودی گوشی جدید و پرچمدار خود را از خانواده Galaxy Note 20 معرفی می‌کند. این خانواده شامل دو عضو اصلی Galaxy Note 20 و Galaxy Note 20 Ultra می‌شود. پیش از این انتظار داشتیم که این غول تکنولوژی خانواده پرچمداران تازه خود را تنها در نسخه ۵G معرفی کند و بدین ترتیب هیچ نسخه مجزای دیگری با پشتیبانی از LTE در کار نباشد. البته گوشی‌های ۵G قادر به پشتیبانی از شبکه سلولار LTE هستند و منظور از گوشی LTE دستگاهی است که تنها از همین شبکه بهره می‌برد.

از طرفی حالا یک گوشی سامسونگ از این خانواده و مدل Galaxy Note 20 Ultra در پایگاه رگولاتوری FCC دیده شده است. با توجه به این مجوز جدید، به نظر می‌رسد که گوشی جدید سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra برخلاف انتظارها یک نسخه با امکان ارتباطی تنها LTE هم دارد.

رگولاتوری FCC برای نسخه‌های متعددی از این گوشی جدید سامسونگ Galaxy Note 20 Ultra با شناسه‌های مختلف مجوز صادر کرده است. مجوز مذکور همچنین تأیید کرده است که در همه مدل‌های این خانواده جدید سامسونگ شاهد جدایی نسخه‌های ۵G / LTE خواهیم بود. همچنین نسخه مخصوص بازار آمریکا از این گوشی سامسونگ از پردازنده داخلی کوالکام اسنپ دراگون ۸۶۵ پلاس قدرت می‌گیرد و مودم داخلی اسنپ دراگون X55M با امکان ارتباطی ۵G دارد. علاوه بر موارد مذکور، پشتیبانی از WiFi 6 در FCC به تأیید رسیده است. سامسونگ پیش از این خانواده Galaxy S20 خود را در نسخه‌های مجهز به اسنپ دراگون روانه بازار کره جنوبی کرده بود و به نظر می‌رسد که این تصمیم را برای Galaxy Note 20 خود هم به اجرا می‌رساند.

چند روز پیش گزارشی منتشر شد که ادعا می‌کرد پردازنده داخلی برای نسخه جهانی گوشی سامسونگ Galaxy Note 20 احتمالا همچنان اگزینوس ۹۹۰ خواهد بود. همین گزارش باعث شد تا خشم بسیاری از کاربران و طرفداران برند سامسونگ در فضای وب برانگیخته شود. این کاربران حتی تصمیم گرفتند فرم درخواست آنلاین عمومی طراحی کنند تا به این وسیله از سامسونگ درخواست کنند اگزینوس ۹۹۰ قدیمی را در این گوشی جدید و پرچمدار قرار ندهد.

رویداد آنپکد سامسونگ در تاریخ ۵ اوت

سامسونگ رویداد تازه آنپکد خود را ۵ اوت (۱۵ مرداد) برگزار می‌کند و در نظر دارد تا در خلال آن از چندین محصول تازه رونمایی کند. در این میان می‌توان به خانواده Galaxy Note 20، گوشی منعطف Galaxy Z flip 5G، تبلت‌های پرچمدار Galaxy Tab S7، ساعت هوشمند Galaxy Watch 3 و همچنین هدفون Galaxy Bud اشاره کرد.