دستبند هوشمند Mi Band برند شیائومی از ابتدای عرضه اولین نسل خود موفق شده است در صدر محبوب‌ترین گجت پوشیدنی سلامت در میان کاربران قرار گیرد. این برند همچنین بیشترین نرخ فروش دستبندهای هوشمند در سطح جهان را از آن خود کرده است. آخرین دستبند هوشمند این سازنده هم Mi Band 5 نام دارد که در ژوئن سال گذشته روانه بازار شد. بدین ترتیب منطقی به نظر می‌رسد که حالا شاهد انتشار خبرهای و شایعه‌هایی منتسب به نسل جدید این دستبند هوشمند موسوم به Mi Band 6 باشیم.

بر اساس گزارش وبسایت خبری ۹۱mobiles یک محصول هوشمند که فکر می‌کنیم همان دستبند شیائومی Mi Band 6 باشد، اخیرا توانسته است مجوز BIS را دریافت کند. این گجت جدید پوشیدنی چندی پیش هم روی وبسایت این رگولاتوری دیده شده بود. به همین خاطر ممکن است به زودی شاهد رونمایی رسمی از آن باشیم.

شیائومی-دستبند هوشمند-خرید دستبند هوشمند-گجت هوشمند-گجت پوشیدنی-دستبند سلامت
شیائومی-دستبند هوشمند-خرید دستبند هوشمند-گجت هوشمند-گجت پوشیدنی-دستبند سلامت

برخی منابع می‌گویند که دستبند هوشمند Mi Band 6 در طراحی ظاهری خود به طور کلی شبیه به نسل قبلی به نظر می‌رسد اما ابعاد نمایشگر آن تا حدودی افزایش پیدا کرده است. نرخ نمایش به بدنه هم در آن بیشتر شده است اما انتظار نمی‌رود که ضخامت دستگاه تغییر چشمگیری داشته باشد.

امکانات تازه در دستبند هوشمند Mi Band 6

شایان ذکر است که برای اولین بار قابلیت تشخیص سطح اکسیژن خون کاربر به دستبند هوشمند شیائومی اضافه می‌شود. این قابلیت در زمان واقعی فعال است و کاربر هر لحظه می‌تواند وضعیت اشباع اکسیژن خون خود را کنترل کند. قابلیت مذکور مخصوصا در وضعیت پاندمی کرونا بسیار مفید است.

علاوه بر این، دستبند هوشمند Mi Band 6 از عملگر مستقل GPS بهره می‌برد. در کنار آن باید به امکان تشخیص و پایش فعالیت‌های ورزشی هم اشاره کنیم. این دستبند هوشمند جدید دارای وضعیت‌های متعدد و مختلف تشخیص ورزشی می‌شود که زومبا، کریکت، حرکات موزون، بسکتبال، بوکس و سایر ورزش‌ها را شامل می‌شود.