دستبند هوشمند Mi Band 5 موردانتظارترین دستبند هوشمند برند شیائومی است و به نظر می‌رسد که به زودی هم شاهد رونمایی از آن خواهیم بود. وب‌سایت خبرگزاری NCC گزارشی از صدور مجوزی تازه برای دستبند هوشمند مذکور از برند شیائومی منتشر کرده است. علاوه بر این، تایید شده است که دستبند هوشمند Mi Band 4C شیائومی هم قرار است نسخه دیگری از دستبند هوشمندی باشد که برند ردمی اخیرا رونمایی کرد.

تأیید توسعه دستبند هوشمند Mi Band 4C و مجوز برای Mi Band 5

دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 5 جدیدترین دستبند هوشمند سلامت برند شیائومی شناخته می‌شود که تا به حال چند بار در شایعه‌های مختلف دیده شده است. همچنین می‌دانیم که در آینده نزدیک یک دستبند سلامت دیگر این سازنده به نام Mi Band 4C معرفی می‌شود که درواقع همان دستبند اخیر برند ردمی است. در تصویر اسکرین شاتی که در ادامه متن مشاهده می‌کنید، سندی وجود دارد که از وب‌سایت یک اپراتور اندونزیایی استخراج شده است. این دستبند هوشمند با شناسه HMSH01GE دیده شده و از این نظر با شناسه دستبند از برند ردمی یکسان است.

از طرف دیگر هم دستبند جدید شیائومی Mi Band 5 در وبسایت رگولاتوری NCC با شناسه XMSH10HM دیده شده است. دو نسل قبلی آن با شناسه‌های XMSH07HM و XMSH5HM توسعه پیدا کرده بودند. به همین خاطر است که تصور می‌کنیم این مجوز مربوط به نسل جدید دستبندهای سلامت شیائومی است. اطلاعات چندانی در این مجوز وجود ندارد اما صدور آن می‌تواند نشان دهنده احتمال رونمایی از دستبند هوشمند Mi Band 5 در آینده نزدیک باشد.

ما پیش بینی می‌کنیم که رونمایی رسمی از دو دستبند هوشمند شیائومی Mi Band 4C و Mi Band 5 در آینده نزدیک صورت گیرد. اخیر هوآمی تأیید کرد که این تجهیزات تا آخر سال جاری میلادی عرضه خواهند شد. از طرفی هم هنوز تاریخ حدودی معرفی و عرضه را نمی‌دانیم. همچنین ممکن است که این دو دستگاه به طور مجزا عرضه شوند و زمان معرفی‌شان یکسان نباشد.

دستبند سلامت شیائومی Mi Band 5 احتمالا نمایشگر ۱٫۲ اینچی دارد که در مقایسه با نمایشگر ۰٫۹۵ اینچی به کار رفته در Mi Band 4 پیشرفت چشمگیری به حساب می‌آید.

اگر خاطرتان باشد، دستبند سلامت ردمی با نمایشگر دایره‌ای از نوع اولد معرفی شد. این نمایشگر ۱٫۰۸ اینچی است. این دستبند هوشمند در ۴ رنگ آبی، مشکی، قرمز و قهوه‌ای عرضه شده است. به طور کلی طراحی ظاهری دستبند سلامت ردمی شبیه گجت‌های مشابه از برندهای هوآوی و آنر به نظر می‌رسد. این دستبند همچنین از پورت ارتباطی USB-A و باتری با دوام ۱۴ روزه پشتیبانی می‌کند.