انتظار داریم هوآوی سری گوشی جدید P50 خود را ظرف هفته‌های آینده و حداکثر تا آخر ژوئیه عرضه کند. این خانواده احتمالا شامل سه مدل گوشی جدید P50، P50 Pro و P50 Pro Plus می‌شود و متاسفانه همه این مدل‌ها تنها از شبکه ارتباطی سلولار ۴G پشتیبانی می‌کنند. همانطور که می‌دانید، هوآوی به خاطر تحریم‌های دولت آمریکا در تهیه بسیاری از ملزومات ساخت محصولات خود با مشکل مواجه شده است و برای مثال تنها مجاز به استفاده از تراشه‌های ۴G کمپانی کوالکام است. به همین خاطر هم اخیرا شاهد گزارش‌هایی بودیم که خبر می‌دادند کمپانی آمریکایی کوالکام در حال طراحی نسخه ۴G از تراشه پرچمدار اسنپدراگون ۸۸۸ خود است.

صدور مجوزهای متعدد برای گوشی جدید P50

همچنان که به روز معرفی رسمی نزدیک می‌شویم، خبرهای بیشتری از گوشی جدید P50 منتشر می‌شود. برای مثال، اخیرا یک گوشی مرموز هوآوی با شناسه JAD_AL50 در وبسایت رگولاتوری چینی ۳C دیده شد. بسیاری پیش بینی کرده‌اند که شناسه مذکور به گوشی جدید P50 نسخه استاندارد تعلق دارد اما همچنان نمی‌توان این احتمال را نادیده گرفت که با گوشی Nova 9 مواجه باشیم.

پیش از آن هم شناسه JAD_AL50 در رگولاتوری TENAA دیده شده بود و با توجه به مشخصات فنی آن متوجه شدیم که این گوشی هوشمند به رابط کاربری HarmonyOS مجهز شده است. این موضوع دلیل دیگریست دال بر صحت این پیش بینی که شناسه JAD_AL50 به گوشی P50 تعلق دارد زیرا این گوشی جدید هوآوی قرار است به طور پیش فرض با رابط کاربری نرم افزاری HarmonyOS معرفی شود.

در حالی که هوآوی توسط دولت آمریکا تحریم شده است و نمی‌تواند از بسیاری تکنولوژی‌های مفید کمپانی‌های امریکایی استفاده کند، همچنان امیدواریم که خانواده گوشی جدید P50 یک نسخه با پشتیبانی از شبکه ارتباطی ۵G هم داشته باشد. ممکن است گوشی جدید P50 Pro یا P50 Pro Plus به تراشه Kirin 9000 مجهز شود و بدین ترتیب از ۵G هم پشتیبانی کند.

سایر مشخصات فنی

درباره سایر مشخصات گوشی جدید P50 باید به این نکته اشاره کنیم که از نظر ظاهری بسیار شبیه به گوشی Honor 50 طراحی می‌شود. مخصوصا گوشی‌های این سری در پنل پشتی خود به ماژول دوگانه دوربین اصلی مجهز می‌شوند که شامل دو تکه ماژول دایره شکل می‌شود و دایره پایین احتمالا دارای لنز پریسکوپ است. در حالی که هنوز هیچ جزئیاتی رسما به تایید نرسیده ، گفته می‌شود که یکی از لنزهای این ماژول اصلی حسگر ۱ اینچی Sony IMX800 CMOS است. البته این نکته را هم فراموش نکنید که این لنز در نسخه استاندارد وجود ندارد. در آخر باید به توان شارژ پرسرعت ۶۶ واتی برای گوشی جدید هوآوی اشاره کنیم که رگولاتوری چینی ۳C آن را تایید کرده است.