تلاش متا برای یک تجربه خصوصی بیشتر از آنچه شرکت در ابتدا امیدوار بود اتفاق بیوفتد طول خواهد کشید. به گزارش گاردین، آنتیگون دیویس، رئیس ایمنی، در یادداشتی  برای تلگراف نوشت و هشدار داد که عرضه پیام‌های رمزنگاری شده پیش‌فرض در فیسبوک مسنجر و اینستاگرام تا «زمانی در سال ۲۰۲۳» به تعویق افتاده است. دیویس گفت، شرکت رسانه‌های اجتماعی در ابتدا برنامه‌ریزی کرده بود که این حرکت در سال ۲۰۲۲ به پایان برسد، اما می‌خواست زمان بیشتری برای درست کردن این کار داشته باشد.

توضیحات اولیه

محرمانگی بیشتر در حال حاضر در واتس‌اپ فراهم شده اما در فیس بوک مسنجر و اینستاگرام همچنان کاربران باید یک مکالمه رمزنگاری شده را شروع کنند. متا، سپس فیس بوک، در سال ۲۰۱۹ تلاش گسترده تری را به سمت رمزنگاری و سایر ویژگی های حفظ حریم خصوصی آغاز کرد.

این تاخیر حداقل در بریتانیا می تواند منجر به زمان بندی نامناسب شود. این کشور در سال ۲۰۲۳ قانون ایمنی را وضع می کند که شرکت های فناوری را ملزم می کند از سوء استفاده و محافظت از کودکان جلوگیری کنند.

در حالی که به درهای پشتی رمزنگاری نیاز ندارد، پریتی پاتل، وزیر کشور کنونی بریتانیا از مخالفت با رمزنگاری پیش‌فرض احساس شرم نمی کرد،  او ادعا کرد که این کار توانایی مجریان قانون را برای تعقیب مجرمان به شدت محدود می‌کند. متا ممکن است با فشار برای تغییر برنامه های خود در زمان اجرایی شدن این قانون در بریتانیا مواجه شود.

ادامه توضیحات

بر اساس گزارش انگجت، دیویس اظهار کرد شرکت متا همچنان توانایی این را دارد که موارد سوءاستفاده را از طریق اطلاعات رمزنگاری نشده و گزارشهای کاربران شناسایی کند.تأخیر همچنین ممکن است زمانی را برای اطمینان دادن به دولت ها و جلوگیری از درگیری های احتمالی فراهم کند. پس رمزگذاری چت در معرض تهدید فوری قرار نمی‌گیرد، اما بازه زمانی طولانی‌تر مقداری عدم قطعیت را اضافه می‌کند.

 

 

منبع مطلب