اگر دستگاه Surface دارید یا قصد تهیه آن را دارید ، باید بدانید که مایکروسافت لیستی را با جزئیات تاریخ پایان خدمت برای کل مجموعه خود منتشر کرده است.

تاریخ پایان سرویس ، تاریخی است که مایکروسافت ارائه بروزرسانی درایورها و بروزرسانی سیستم عامل را برای آن دستگاه ها متوقف می کند. با این وجود ، آنها همچنان بروزرسانی سیستم عامل Windows و بروزرسانی های امنیتی را دریافت می کنند.

این لیست پایان خدمت شامل Surface RT از سال ۲۰۱۲ و همچنین Surface Laptop Go است که ماه گذشته منتشر شد. لیست زیر نشان می دهد که مدت زمان پشتیبانی برای اکثر دستگاه ها ۴ سال است ، اما برخی از دستگاه ها را ۵ سال پشتیبانی می کنند ، در حالی که تعداد کمی از آنها مانند Surface Pro 3 هفت سال پشتیبانی می کنند.

Surface Lineup End of Support

تعدادی از دستگاه های موجود در این لیست از قبل تاریخ پایان سرویس‌شان تمام شده است، در حالی که تقریباً یک سوم آنها در سال آینده به تاریخ پایان سرویس خود می رسند. Surface Go ، Surface Studio 2 ، Surface Pro 6 و Surface Laptop 2 که در سال ۲۰۱۸ عرضه شدند ، تاریخ پایان سرویس‌شان در سال ۲۰۲۲ است. مایکروسافت گفت که به دنبال “درخواست برای کمک به برنامه ریزی و مدیریت سخت افزار و نرم افزار” ، تصمیم گرفته است لیست را منتشر کند.