ویژگی اصلی اندروید ۱۲ ، بدون شک سیستم تم‌بندی خودکار است که رنگ‌ها را از والپیپر که انتخاب کرده‌اید می‌گیرد و هر بار که Wallpaper (کاغذدیواری) مذکور را تغییر می‌دهید، یک تم جدید را ایجاد می‌کند.

این یک تغییر بزرگ برای کاربر در نحوه عملکرد سیستم عامل است و در مورد اینکه چه تعداد از سازندگان دستگاه‌های اندرویدی می‌خواهند از آن استفاده کنند، تردید داشتیم، زیرا همیشه تغییرات بزرگ مرتبط با رابط کاربری در اندروید مشخص نیست. در این مورد، اما به نظر می رسد خبرهای خوبی وجود دارد. همانطور که امروز توسط یک کد جدید در Google’s Material Components منتشر شد، به نظر می‌رسد که تعداد زیادی از سازندگان گوشی‌های اندرویدی آماده هستند تا تم خودکار را در پوسته مربوطه خود بگنجانند.


تعهد “افزودن لیست رنگ های پویا” به لیست زیر ارائه می‌شود:

Oppo، Realme، OnePlus، vivo، Xiaomi، Motorola، Nokia، Sony، TCL، Lenovo، Itel، Tecno، Infinix، Sharp، Roboelectric و… البته باید بگوییم که انتظار نداشتیم برخی اسامی را در آن لیست ببینیم، اما خوشحالیم که جزئی از لیست هستند. همانطور که متوجه شدید، برند بزرگی از قلم افتاده است:

سامسونگ

این عجیب است چون در آخرین نسخه‌های بتا One UI 4 خود که مبتنی بر اندروید ۱۲ هستند، این شرکت یک سیستم موضوعی مبتنی بر تصویر زمینه اضافه کرده است، بنابراین فکر می‌کنیم دو دلیل ممکن است عدم حضور آن در لیست را توجیه کند. ممکن است این لیست کاملی نباشد و در آینده به آن اضافه شود. یا اینکه سامسونگ از سیستم گوگل برای رسیدن به همان نتیجه استفاده نکند.
گزینه اول قطعا بهتر از دومی به نظر می‌رسد، و ما واقعا امیدواریم که توسعه دهندگان برنامه مجبور نباشند برای انجام یک کار با دو سیستم مختلف کار کنند؛ پس باز هم، این اولین بار نیست که چنین اتفاقی می‌افتد. همچنین توجه داشته باشید که سازندگان می‌توانند الگوریتم طرح زمینه خودکار را برای دستگاه‌های خود تغییر دهند، بنابراین همان کاغذدیواری مورد استفاده در پیکسل و مثلاً یک دستگاه Oppo، ممکن است ظاهری متفاوت داشته باشد.