مایکروسافت به تازگی لپ تاپ متنوع Surface Go را معرفی کرده است. اکنون انتظار می رود این شرکت پردازنده های قدرتمند و پیشرفته ای را در صفحات Windows-tablet ‘Surface Pro’ قرار دهد.
طبق گزارش اختصاصی winfuture.de ، تبلت مایکروسافت سرفیس پرو ۸ نسخه آینده فقط دارای Wi-Fi و Wi-Fi + LTE خواهد بود.

در زیر به انواع پردازنده و حافظه RAM و ذخیره سازی آنها نگاهی می‌اندازیم:
Wi-Fi + LTE, i5 version

LTE i5 8GB/128GB
LTE i5 8GB/256GB
LTE i5 16GB/256GB

Wi-Fi only, i5 version

i5 8GB/128GB
i5 8GB/256GB
i5 16GB/256GB

Wi-Fi only, i7 version

i7 16GB/ 256GB
i7 16GB/ 512GB
i7 16GB/1TB
i7 32GB/1TB

توجه: در اینجا i5 ، i7 نشانگر پردازنده های چند هسته ای Intel® Core؛ است.
این گزارش می گوید Surface 8 Pro ، جدا از انواع مختلف فوق ، شامل Surface Pen و Surface Type Cover خواهد بود. علاوه بر این، گزارش شده است که مدل های i7 نسخه LTE ندارند. در مورد رنگ آن باید گفت، این دستگاه جدید احتمالاً دارای گزینه های سیاه و خاکستری پلاتینیوم خواهد بود.
با این حال ، گزارش شده است که نسخه LTE با رنگ مشکی ارائه نمی شود و LTE حداکثر تا شبکه ۴G را پشتیبانی می کند. این بدان معناست که طرفداران ۵G باید کمی منتظر بمانند چون در بسیاری از کشورها رسماً عرضه نشده است.
این تبلت در اروپا از یک ماژول بی سیم و آنتن ها به طور مستقیم از کارخانه استفاده می کند.
نسخه LTE حداکثر ۱۶ گیگابایت رم خواهد داشت ، در حالی که نسخه Wi-Fi تا ۳۲ گیگابایت حافظه دارد.
اگرچه دامنه کاربران i7 با نسخه Only Wi-Fi محدود است ، اما گزارش بیان می‌کند این یک مدل پیشرفته با پردازنده مرکزی چهار هسته ای Core i7-1165G7 است. ۳۲ گیگابایت RAM و ۱ ترابایت با قیمت ۳۰۰۰ یورو (۳۶۵۰ دلار) عرضه می‌شود.
علاوه بر این ، طبق گزارشات ، سرفیس پرو ۸ شامل یک صفحه نمایش ۱۲٫۳ اینچی FHD + با نسبت ابعاد ۳: ۲ و رزولوشن ۲۷۳۶ × ۱۸۲۴ خواهد بود. این تبلت جدید در اوایل سال ۲۰۲۱ در کنار لپ تاپ های Surface (به احتمال زیاد ۴ لپ تاپ Surface) به بازار عرضه می شود. قیمت آن هنوز افشا نشده است . اگر مایکروسافت با تغییر کم موفق به راه اندازی نسخه AMD شد، تعجب نکنید .