کمپانی هوآوی در سال ۲۰۱۸ لپتاپ پرچمدار خود را به نام MateBook 13 معرفی و روانه بازار کرد. این لپتاپ از قابلیت‌های پیشرفته‌ای مانند نمایشگر لمسی ۲K، پردازنده نسل هشتم اینتل و پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce MX150 GPU بهره می‌گرفت. حالا به نظر می‌رسد که این سازنده گوشی‌های همراه قصد دارد نسخه جدیدی را از این لپتاپ سطح بالا تحت عنوان MateBook 13 2020 Edition معرفی کند. این لپتاپ حالا برای اولین بار در گزارشی به بیرون درز کرده و برخی مشخصات آن هم افشا شده است.

مشخصات و قابلیت‌های افشا شده از لپتاپ جدید هوآوی MateBook 13 2020 Edition

این مشخصات توسط یک افشاگر و بلاگر معروف چینی افشا شده است. با توجه به آن، کمپانی هوآوی قصد دارد سه مدل لپتاپ MateBook 13 ، MateBook 14 و MateBokk B5 را امسال معرفی کند. هر سه مدل جدید از پردازنده داخلی و جدید نسل دهم اینتل قدرت می‌گیرند (Comet Lake). در این میان لپتاپ جدید MateBook 14 2020 در سه نسخه متفاوت تا بیشینه ۱۶ گیگابایت رم و پردازنده گرافیکی Nvidia GeForce MX250 GPU و همچنین بیشینه ظرفیت داخلی ۵۱۲ گیگابایت SSD روانه بازار خواهد شد.

هواوی-لپتاپ-خرید لپتاپ-هوآوی-لپتاپ هواوی-پاساژ علاالدین

از طرف دیگر، لپتاپ MateBook B5 هوآوی تنها در دو نسخه با بیشینه ۱۶ گیگابایت رم، پردازنده اینتل UHD620 GPU و همچنین بیشینه ظرفیت داخلی ۵۱۲ گیگابایت SSD عرضه می‌شود. درباره مدل دیگر به نام MateBook 13 2020 Edition هم باید بگوییم که مبتنی بر پردازنده داخلی و پردازنده گرافیکی MX250 GPU شاهد معرفی سه نسخه متفاوت با بیشینه ۱۶ گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی SSD از آن خواهیم بود. درست مانند مدلی که سال ۲۰۱۸ معرفی شد، حالا هم شاهد نمایشگر با کیفیت ۲K از نوع لمسی در لپتاپ جدید هوآوی MateBook 13 2020 Edition خواهیم بود.

قیمت و تاریخ عرضه

متاسفانه گزارش پیش رو هیچ جزئیاتی در باب قیمت و تاریخ عرضه این سه مدل لپتاپ جدید هوآوی فراهم نکرده است. در کنار مواردی که به آن‌ها اشاره کردیم، انتظار می‌رود که این مدل‌های جدید و سطح بالا هم با حاشیه‌های بسیار نازک، بدنه با کیفیت و متریال سطح بالا و سخت افزار فوق العاده معرفی شوند. ممکن است در خلال هفته‌های آینده اطلاعات بیشتری در این باره منتشر شود.