کمپانی اپل مجبور شده است مراسم رونمایی از گوشی جدید خانواده آیفون ۱۲ خود را به خاطر پاندمی ویروس خطرناک کرونا به آینده نامعلومی موکول کند. مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید معمولا هر سال در ماه سپتامبر و در اولین هفته‌های آن برگزار می‌شد، اما امسال کمپانی اپل تصمیم گرفت در رویداد محصول سپتامبر خود تنها از دو ساعت هوشمند جدید اپل واچ و دو مدل تبلت جدید آیپد رونمایی کند.

قیمت پایه ۷۴۹ دلار برای گوشی جدید اپل آیفون ۱۲

حالا انتظار می‌رود که رویداد رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ در اکتبر برگزار شود و همچنین روز گذشته اطلاعات تازه‌ای درباره قیمت احتمالی این خانواده جدید در دسترس قرار گرفت. این جزئیات تازه با شایعه‌های قبلی تناقض دارد. پیش از این پیش بینی شده بود که گوشی جدید آیفون ۱۲ با همان قیمت پایه نسل فعلی یعنی حدود ۶۹۹ دلار عرضه می‌شود.

منابع آگاه حالا مدعی شده‌اند که حفظ قیمت نسل قبلی برای گوشی جدید آیفون ۱۲ غیرممکن به نظر می‌رسد. همان طور که قبلا گزارش کردیم، گوشی جدید آیفون ۱۲ درواقع اولین گوشی ۵G اپل هم شمرده می‌شود و تامین قطعات موردنظر برای توسعه این نسل جدید برای کمپانی اپل بسیار گران تمام شده است. بدین ترتیب حداقل قیمت برای نسخه پایه گوشی جدید آیفون ۱۲ حدود ۷۴۹ دلار است.

علاوه بر این باید اضافه کنیم که برخی منابع می‌گویند این قیمت بدون در نظر گرفتن شارژر و هدفون دستگاه است. اپل قصد دارد شارژر ۲۰ واتی را جداگانه به فروش برساند.

در همین حال باید منتظر بمانیم تا کمپانی اپل هم روز رونمایی رسمی از گوشی جدید خودش را سرانجام اعلام کند.