کمپانی اپل قصد دارد هفته آینده رویدادی تازه برگزار کند و انتظار می‌رود که در خلال برگزاری این رویداد محصول از جدیدترین قلم هوشمند خود در کنار سری تبلت جدید آیپد پرو ۲۰۲۱ هم پرده بردارد. روز گذشته ویدیوی کوتاه مرتبطی منتشر شد و این قلم هوشمند نسل جدید را به نمایش گذاشت.

بازگشت Apple Pencil 3 با طراحی براق

این ویدیوی کوتاه تبلیغاتی در حساب توییتر ۹to5mac منتشر شده و ظاهرا شمایل قلم هوشمند جدید Apple Pencil 3 را با طراحی ترکیبی به نمایش گذاشته است. به نظر می‌رسد که این قلم هوشمند اپل لبه تخت مغناطیسی خود را از نسل دوم و روکش براقش را هم از Apple Pencil اول به ارث برده است.

به جز این مورد، نسل سوم قلم هوشمند اپل شبیه به نسل دوم به نظر می‌رسد و به همین خاطر انتظار می‌رود که تغییرات چشمگیر آن داخلی و مرتبط به امکانات آن باشد. آنچه در ویدیوی افشا شده از قلم هوشمند Apple Pencil 3 دیده می‌شود، با شایعه‌های منتسب به آن که قبلا منتشر شده است در یک راستا قرار می‌گیرد.

جزئیات زیادی درباره این قلم هوشمند در دسترس نیست اما احتمالا با بهبود دوام باتری و همچنین بهبود در میزان دقت آن مواجه خواهیم شد. شاید اپل امکانات غیر قابل پیش بینی دیگری هم در آن تعبیه کرده باشد که فعلا باید منتظر بمانیم و ببینیم در رویداد معرفی چه مواردی مطرح خواهد شد.

هنوز مشخص نیست که قلم هوشمند جدید Apple Pencil 3 منحصرا با آیپد پرو ۲۰۲۱ سازگار است یا خیر. قلم هوشمند نسل اول همچنان در کنار نسل دوم به فروش می‌رسد زیرا اپل نسل دوم را به خاطر مدل‌های USB-C دار آیپد پرو و آیپد ایر ۴ خود نگه داشته است.

چیزی دیگر باقی نمانده است تا کمپانی اپل رویداد Spring loaded خود را ۲۰ آوریل (۳۱ فرودین) برگزار کند. تا چند روز دیگر این غول کوپرتینویی همه اطلاعات رسمی را درباره قلم هوشمند نسل جدید خود اعلام می‌کند.