قحطی آیفون ۱۳ تا فوریه ادامه خواهد داشت

کمبود تراشه جهانی، در سال اخیر، به کمپانی‌های زیادی آسیب وارد کرده. این کمبود جهانی تراشه، خط تولید اکثر گوشی‌های هوشمند جهان را تحت تاثیر خودش قرار داده. همانطور که میدانید، در سال ۲۰۲۱، یکی هوآوی یک آسیب جدی از این کمبود تراشه خورده است و کمپانی‌های بزرگ دیگر نیز، هرکدام به سهم خودشان از این قضیه متضرر شده‌اند. در کنار این کمبود تراشه، ما می‌دانیم که اپا سود چشمگیری نیز در سال جاری داشته است و ارقام به دست آمده از فروش کالاهای دیجیتال اپل، بالاتر از سال گذشته است. با این حال، لازم به ذکر است که اپل هم به نوبه خودش از این کمبود جهانی ضربه خورده است.

 قطحی آیفون ۱۳ یکی ردهای این ضربه است که بر تن کمپانی اپل مشخص است. این کمپانی، اگرچه کم تر  از تمام همتایان دیجتال خودش، مشکل پیدا کرد ولی او هم از قحطی جهانی، به طور کامل مصون نمانده است و حتی خط تولید طلایی او، با مشکل کمبود مواجه شده است.

یکی از این آسیب‌ها همانطور که در چند خط قبل هم گفتیم، مربوط به همین قحط آمدن آیفون ۱۳ است. اگرچه تقاضا برای این آیفون پرچمدار جدید بالا است، کمپانی هنوز نتوانسته به میزانی که باید، این دستگاه را تولید کند. طبق اخبار و شواهدی که در دست داریم، می‌دانیم که این قحطی احتمالا تا فوریه طول خواهد کشید. در این مقاله ترجمه، ما جزئیات اخبار مربوط به قطحی آیفون جدید را برای شما باز کرده و شرح داده‌ایم، در صورت یکه برای اطلاع پیدا کردن از چند و چون قطحی آیفون ۱۳، کنجکاو هستید، بد نیست که تا انتهای این مقاله با همراه شوید.

مشکل در زنجیره تولید و تامین Digitimes

اپل کمتر از بسیاری از رقبای خود از کمبود تراشه های جهانی متضرر شده است، اما هنوز هم یک کمپانی  ضربه خورده است و حتی خط تولید آیفون طلایی آن تحت تأثیر قرار گرفته است.

منابع زنجیره تامین Digitimes اکنون جزئیات بیشتری را رد باره این کمبود به مطالبی که از قبل داشتیم اضافه کرده اند و می گویند که موجودی سری جدید آیفون ۱۳ حداقل تا ماه فوریه نمی تواند با میزان تقاضای بازار جهانی مطابقت داشته باشد.

ذخایر نقدی سنگین اپل به این شرکت کمک کرد تا کمبود تراشه را کاهش دهد. به عنوان مثال، TSMC بسیاری از خطوط تولید خود را برای تراشه های اپل رزرو کرده است، اما با وجود این، تعداد زیادی از تراشه های قدیمی هنوز کمبود دارند و این مانع از ساخت گوشی های جدید تویسط اپل می شود.

تیم کوک در یادداشتی از سرمایه گذاران گفت که مشکلات تامین قطعات در سه ماهه گذشته ۶ میلیارد دلار برای شرکت هزینه داشته است و ما فقط می توانیم به جز این رقم در سه ماه آخر سال رشد کنیم.

با توجه به جزئیاتی که تا اینجا مطالعه کردید، به نظرتان اپل تا چه زمانی توانایی برطرف کردن این مشکل را نخواهد داشت و آیا واقعا مشکل قحطی آیفون ۱۳، تا فوریه سال ۲۰۲۲ حل خواهد شد یا برای آن باید بیش از این‌ها صبر کنیم؟ اگر نظری در مورد این قضیه دارید، ممنون می‌شویم که این نظر را در قسمت کامنت‌ها با ما به اشتراک بگذارید.

نتیجه‌گیری

اپل در کمبود جهانی تراشه، دچار یک ناهماهنگی کوچک اقتصادی شده است که ۶ ملییارد دلاری هزینه برمی‌دارد! این کمپانی اذعان داشته که تعداد تولید آیفون ۱۳ تناسبی با میزان تقاضا ندارد و با این حجم از تولیدی که ارائه می‌دهد نمی‌تواند بخشی از درخواست‌های بازار را برآورده کند. همچنین اپل این قضیه را نیز روشن کرده است که به دست آوردن ۶ میلیارد دلار و برطرف کردن این مشکل اقتصادی، حدود سه ماه زمان می‌برد. اگر شما خواهان آیفون ۱۳ هستید و هنوز موفق به پیدا کردن آن در بازار نشده‌اید، لازم است که تا فوریه صبر کنید. موعد قرر اپل برای رساندن و بازگرداندن آیفون ۱۳ به خط تولید متناسب با میزان تقاضا، در ماه فوریه ( برج ۲ سال آینده) است.

این مطلب، یک متن ترجمه شده از این سایت است. در صورتی که شما تمایلی به مطالعه و دسترسی پیدا کردن به اصل خبر به زبان اصلی دارید، از طریق مراجعه به لینک می‌توانید به آن دترسی پیدا کنید. همچنین لازم به ذکر است که پیش از این، مطلبی درمورد میزان سود کمپانی‌های مختلف، که اپل هم شامل آن می‌شود، در این سایت منتشر شده و در دسترس است. اگر شما تمایلی به مطالعه جزئیات رشو و رونق اپل در این سال قطحی دارید، می‌توانید از طریق این لینک به مطالعه مطلب مورد نظرتان بپردازید. این نکته را هم در نظر داشته باشید که در صورت اپدیت شدن اخبار یا به دست رسیدن خبر جدید درباره آیفون ۱۳، ما آن را با شما در همین جا به اشتراک خواهیم گذاشت. ممنون از صبر شما و اینکه تا اینجای مطلب با ما همراه بودید.