قابلیت Dark Mode بعد از آنکه به یکی از محبوب‌ترین امکانات موجود در همه اپلیکیشن‌ها و پلتفرم‌ها تبدیل شد، حالا ظاهرا قرار است به معنای کامل کلمه در سال ۲۰۲۰ با همه چیز ادغام شود. بعد از در دسترس قرار گرفتن قابلیت Dark Mode برای اپلیکیشن واتسپ، حالا شاهد هستیم که این کمپانی قابلیت مذکور را در اپلیکیشن اندرویدی Facebook Lite هم به کار گرفته است.

نکته جالب توجه اینکه Dark Mode برای Facebook Lite قبل از نسخه اصلی Facebook منتشر می‌شود. اولین نشانه‌های این موضوع در نوامبر سال گذشته دیده شد، اما هنوز هم این امکان برای همه کاربران Facebook Lite مهیا نشده است. درباره Facebook Lite اما به نظر می‌رسد که Dark Mode حالا به طور گسترده در سرتاسر جهان در دسترس کاربران قرار گرفته است.

Dark Mode برای اپلیکیشن FaceBook Lite

اپلیکیشن Facebook Lite همچنان بهترین راهکار برای بسیاری از کاربران است. این اپلیکیشن در ابتدا به منظور و هدف سهولت در دسترسی به فیسبوک توسعه پیدا کرد. Facebook Lite علاوه بر این تجربه کاربری را مخصوصا برای گوشی‌های سطح پایین و موقعیت‌های مکانی که دسترسی ارتباطی و اینترنتی ضعیفی دارند، بهبود بخشید.

اپلیکیشن-نرم افزار-اندروید 11-پاساژ علاالدین-علاالدین

واقعیت ماجرا این است که Facebook Lite سبک‌تر و کم‌حجم‌تر است و فضای بسیار کمتری را در گوشی هوشمند اشغال می‌کند؛ به همین خاطر هم به انتخاب اصلی بسیاری از کاربران فیسبوک تبدیل شده است. این اپلیکیشن از همه عملکردهای اصلی و پایه‌ای اپلیکیشن اصلی پشتیبانی می‌کند.

Dark Mode ابتدا در نسخه ۱۸۱٫ برای برخی کاربران در دسترس قرار گرفت و حالا با نسخه .۱۸۶ در دسترس همه کاربران اپلیکیشن Facebook Lite قرار گرفته است.

اپلیکیشن Facebook Lite هم مانند بسیاری اپلیکیشن‌ها این امکان را فراهم می‌کند تا کاربرانش در برنامه آزمایشی بتا شرکت کنند. بدین ترتیب کاربران مذکور قادر خواهند بود از امکاناتی بهره ببرند که هنوز نهایی نشده است.

برای پیوستن به این برنامه تنها کافی است صفحه Facebook Lite را در بازار اپلیکیشنی گوگل باز کنید و به انتهای توضیحات آن بروید. اینجا می‌توانید بخش کوچکی را پیدا کنید که نوشته شده است Register for Beta Program.

چند ثانیه بعد از این اقدام می‌توانید آخرین نسخه بتا را هم دریافت و نصب کنید.