همانطور که می‌دانید، سامسونگ در تلاش است از دو گوشی جدید گلکسی اس ۱۰ لایت و نوت ۱۰ لایت رونمایی کند. از طرفی هم متاسفانه هنوز تاریخ دقیق رونمایی از این محصولات را نمی‌دانیم. اگر گلکسی اس ۱۰ لایت و نوت ۱۰ لایت در ماه دسامبر معرفی نشوند، ممکن است سامسونگ در سال آینده و در خلال برگزاری نمایشگاه بین المللی CES 2020 از آن‌ها پرده بردارد. همچنین ممکن است این دو گوشی سامسونگ با توجه به بازار دریافت کننده با اسامی متفاوتی عرضه شوند. گفته می‌شود که احتمال دارد شاهد رونمایی آن‌ها تحت عنوان Galaxy A81 و A91 باشیم.

گوشی سامسونگ گلکسی اس ۱۰ لایت و نوت ۱۰ لایت در اوایل ماه دسامبر مجوز بلوتوث دریافت کردند. حالا این اطلاعات با برخی جزئیات تازه جذاب‌تر هم به نظر می‌رسد. براساس اسناد مجوز مذکور، گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت از بلوتوث ۵٫۱ پشتیبانی می‌کند و از قابلیت جدید و قدرتمندی هم بهره می‌برد که بلوتوث نسخه ۵٫۰ قادر به پشتیبانی کردن از آن نیست.

اپل-گوشی-قیمت-گوشی-گوشی-جدید-علاالدین-پاساژ-علاالدین

گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت حالا به لطف بلوتوث ۵٫۱ قادر است تشخیص دهد که قلم استایلوس دستگاه دقیقاً کجاست و بدین ترتیب امکان تشخیص ژست‌های حرکتی را با دقت بهتری پشتیبانی کند. با توجه به این موضوع، جالب به نظر می‌رسد که ژست‌های حرکتی چگونه می‌تواند در نوت ۱۰ لایت بهتر و دقیق‌تر از نوت ۱۰ و نوت ۱۰ پلاس باشد. همچنین انتظار می‌رود که توسعه دهندگان سامسونگ از سخت افزار باکیفیت در گوشی نوت ۱۰ لایت استفاده کنند؛ چون بلوتوث ۵٫۱ نمی‌تواند به تنهایی معجزه کند.

با توجه به شایعه‌ها، گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ لایت از پردازنده داخلی اگزینوس ۹۸۱۰ قدرت می‌گیرد و با دوربین مستطیلی ۲۰۲۰ سامسونگ دارای سه لنز توسعه یافته است.