قابلیت جدید اینستاگرام

اینستاگرام این قابلیت را با رونمایی «Collabs» شروع می‌کند، ویژگی جدیدی که به دو کاربر اجازه می‌دهد به طور مشترک، یک پست فید یا Reel را به اشتراک بگذارند. طرح آزمایشی آن فردا انجام خواهد شد و در نهایت، در روز پنج‌شنبه قابلیت ایجاد پست‌های عکس و ویدیو بر روی دسک‌تاپ و همچنین جلوه‌های جدید متمرکز بر موسیقی برای Reels را ارائه می‌کند.

ویژگی کولبس

ویژگی جدید Collabs به دو حساب اجازه می دهد تا یک پست یا Reel را با هم نویسند. پست یا Reel به طور مشترک برای فالورهای هر کاربر ننای داده می‌شود و همان رشته نظرات و همچنین تعداد بازدید و لایک را به اشتراک می‌گذارد. Collabها از صفحه تگ فعال می شوند، پس از آن اکانت دوم باید دعوت تگ را قبول کند.

کیفیت عملکرد

این سرویس همچنین قابلیت ارسال عکس‌ها و ویدیوها را از مرورگرهای دسک‌تاپ دارد و در روز پنج‌شنبه، پس از یکسری آزمایشات در اوایل سال جاری، در اختیار کاربران قرار می‌دهد. ممکن است این به نظر یک ویژگی خیلی مهم باشد که اکنون به دسکتاپ راه پیدا کرده، اما کیفیت عملکرد دسکتاپ اینستاگرام از اپلیکیشن آن عقب مانده است. مثلا فقط سال گذشته DM را به مرورگر اضافه کرد.

آزمایش

اینستاگرام فردا شروع به آزمایش روش جدیدی برای ایجاد جمع‌آوری کمک مالی در پست‌ها می‌کند که پس از ضربه زدن روی دکمه «+» در سمت راست بالای رابط کاربری آن قابل دسترسی خواهد بود. همچنین دو ویژگی جدید متمرکز بر موسیقی در روز پنجشنبه به Reels می‌آیند. Superbeat جلوه‌های ویدیویی را به آهنگ آهنگ اضافه می‌کند، در حالی که Dynamic و ۳D راه جالب‌تری برای نمایش متن آهنگ در طول ویدیو ارائه می‌دهند.