معرفی مخصوص سامسونگ ها

قابلیت واتساپ ، ماه گذشته بلاخره واتس اپ از قابلیت انتقال اطلاعات این نرم افزار از ios به اندروید رونمایی کرد. این معرفی همزمان با کنفرانس آنپکد سامسونگ بود. برای آغاز واتس آپ این قابلیت را برای گوشی های Z Fold 3 و Z Flip 3 رونمایی کرد. متاسفانه این قابلیت هنوز فقط برای گوشی های سامسونگ است. و از این رو نمی توانید از این قابلیت برای انتقال اطلاعات در گوشی های سایر شرکت ها استفاده کنید. اما واتس آپ گفته که در آینده ای نزدیک این قابلیت را به گوشی های سایر شرکت ها نیز خواهد آورد.

چه اطلاعاتی با این روش منتقل می شوند؟

قابلیت واتساپ ، طبق گفته این شرکت این قابلیت می تواند تمام اطلاعات زیر را از آیفون به اندروید انتفال دهد. اطلاعاتی مانند: عکس پروفایل شما، چت ها، پیام های متنی، پیام های صوتی، عکس ها و فیلم ها و تنظیمات. اما متاسفانه این قابلیت نمی تواند اطلاعات زیر را انتقال دهد. اطلاعات: تاریخچه تماس ها، نشان دادن نام ها و پیام های P2P

این قابلیت عالی است!

به هر حال از آنجا که گوشی های اندرویدی و آیفون ها از حافظه ابری جداگانه برای پشتیبان گیری از اطلاعات استفاده می کنند، وجود این قابلیت برای کاربران خبر خیلی خوبی است.. چرا که در گذشته خیلی سخت امکان انتقال اطلاعات بین اندروید و ios وجود داشت یا در خیلی موارد امکان پذیر نبود. اما با استفاده از این قابلیت کاربران آزادانه می توانند پلتفرم خود را از ios به اندروید انتخاب کنند.

پیش نیاز انتقال اطلاعات چیست؟

البته نحوه انتفال اطلاعات هم مانند آپلود و دانلود کردن اطلاعات از فضای ابری نیست. برای این کار باید با استفاده از کابل USBC به Lightning دو گوشی را به یک دیگر متصل کنید. سپس قبل از شروع باید گوشی سامسونگ شما یا نو باشد و تازه از کارخانه بیرون آمده باشد، یا اگر نو نیست باید آن را به تنظیمات اولیه کارخانه باز گردانید. بعد از ریست کردن گوشی باید اندروید گوشی شما اندروید ۱۰ یا بالاتر باشد تا بتوانید از این قابلیت استفاده کنید. همچنین نسخه نرم افزار واتس آپ شما به روی اندروید باید نسخه ۲.۲۱.۱۶.۲۰ یا جدید تر باشد. از همه این ها که بگذریم شما باید از نرم افزار Samsung SmartSwitch نسخه ۳.۷.۲۲.۱ یا جدید تر هم استفاده کنید و آن را به روی گوشی اندرویدی خود نصب کنید.

نحوه انتقال اطلاعات:

زمانی که می خواهید گوشی را راه اندازی کنید باید گزینه سامسونگ اسمارت سویچ را بزنید. سپس گوشی خود را با کابل به آیفون قدیمی خود متصل کنید. حالا یک QR Code به روی گوشی جدید خود می بینید. با استفاده از دوربین آیفون خود آن را اسکن کنید. اگر هم نتوانستید اسکن را انجام دهید به صورت دستی و از مسیر جایگزین زیر می توانید عملیات انتقال اطلاعات را شروع کنید:

Settings >> Chats >> Move chats to Android 

در نهایت کافی است گزینه Start را بزیند تا انتقال اطلاعات شروع شود و منتظر بمانید تا پردازش آن به اتمام برسد. 

بعد از این که تنظیمات اولیه به اتمام رسید نرم افزار واتس آپ خود را به روی گوشی جدید باز کنید و با همان شماره ای که به روی آیفون خود داشتید به روی آن نیز وارد شوید. پس از ورود گزینه Import را بزنید تا اطلاعات شما به طور کامل وارد نرم افزار شود. واتس آپ شما آماده استفاده است!

قابلیت واتساپ
قابلیت واتساپ

نکته نهایی:

همچنین اطلاعات شما درون گوشی آیفون قبلی تا زمانی که آن ها را پاک نکنید باقی است. اگر در حین انتقال اطلاعات به مشکل بر خوردید نیز می توانید با استفاده از این لنیک به صفحه پشتیبانی واتس آپ سر بزنید.

نظر شما درباره این قابلیت واتس آپ چیست؟ این قابلیت تا چقدر می تواند کاربران را به تغییر گوشی آیفون خود به سامسونگ ترغیب کند؟