تلگرام در بروز رسانی جدید خود، امکان گفتگوی صوتی را به چت گروهی اضافه کرد بدین طریق هر گروه تلگرامی، می‌تواند به موازات ارتباط متنی، از طریق گفتگوی صوتی نیز با هم در ارتباط باشند. همچنین در نسخه دکستاپ می‌توان کلید گفتگوی صوتی را به دلخواه انتخاب کرد.


گروه های چت صوتی از طریق نوار بالای صفحه گروه وضعیت گفتگو و حتی زمان صحبت کردن خود را به کاربران اطلاع می‌دهند . کاربر می‌تواند بدون قطع شدن مکالمه، پیام ارسال کنند و با گروه دیگری چت کنند در حالی که آیکون ویس در صفحه باقی می‌ماند. در این قابلیت، یک ابزار کاملاً شناور وجود دارد که با خارج شدن از گروه هم می‌توان به مکالمات ادامه داد. همچنین این گروه ها مثل گذشته تا چند هزار شرکت کننده پشتیبانی می‌کنند.

ایموجی های متحرک در تلگرام کاربردی تر، سریع تر و همچنین با ۱۸۰ فریم و با وضوح بالا و کمتر از ۵۰ کیلوبایت ارائه می‌شود. همچنین کاربر می‌تواند پیش نمایش این ایموجی ها را ببیند.


کاربر های اندرویدی می‌توانند دیتای تلگرام را به حافظه داخلی منتقل کنند تا فضای بیشتری برای ذخیره داده‌ها داشته باشند. از دیگر امکانات جدید باید گفت: قابلیت های دسترسی آسان و جذاب تری به تمام قسمت‌های برنامه اضافه شده است. و در آخر لازم به ذکر است که لیست جدیدی به ایموجی های متحرک برنامه اضافه شده است.