اینستاگرام به تازگی قابلیتی به نام «Live Rooms» را معرفی کرده که امکان اجرای لایو همزمان حداکثر ۴ کاربر را فراهم می‌کند. این ویژگی جدید اکنون منتشر شده است اما کاربران باید برای دریافت آن کمی صبور باشند، چون احتمالا تا یک هفته آینده در اختیار همگی قرار می‌گیرد. در طی یکسال گذشته اینستاگرام امکان مشاهده استریم‌های زنده را در نسخه وب فراهم کرده تا کاربران بتوانند آن‌ها را در نمایشگرهای بزرگتر ببینند و البته می‌توانند استریم‌ها را هم ذخیره کنند تا بیش از ۲۴ ساعت به آن‌ها دسترسی داشته باشند. از زمان شیوع ویروس کرونا در جهان، میزان استفاده کاربران از قابلیت لایو اینستاگرام افزایش پیدا کرده این شبکه اجتماعی مدت زمان لایو را از ۱ ساعت به ۴ ساعت هم افزایش داد.

 


برای دسترسی به این قابلیت جدید، کاربران باید به سمت چپ سوایپ و گزینه دوربین لایو را انتخاب کنند. در ادامه باید روی آیکون Rooms ضربه بزنند و مهمانان را به آن اضافه کنند. کاربران می‌توانند با افرادی که درخواست می‌کنند لایو داشته باشند یا اینکه برای افراد موردنظرشان دعوتنامه بفرستند.
به گفته این پلتفرم، اگر برگزارکنندگان لایو یک کاربر را مسدود و بلاک کنند، این کاربر دیگر نمی‌تواند این استریم زنده را مشاهده کند. علاوه بر این، تمام قابلیت‌ها مانند گزارش و بلاک کامنت‌ها در اختیار میزبانان لایوها قرار می‌گیرد.