قابلیت انتقال پول با واتس‌اپ در دست راه‌اندازی است

 قابلیت انتقال پول با واتس‌اپ،  به زودی در دسترس قرار خواهد گرفت. واتساپ قصد دارد قابلیت انتقال پول را به اپلیکیشن خودش اضافه کند. طبق اخباری که به دست رسیده است، این ویژگی جدید با نام Novi قرار است عرضه شود. این بتا در حیقیقت یک کیف پول بر پایه دلار آمریکا است که به افراد این اجازه را می‌دهد که بدون کسر هزینه اضافی برای نقل و انتقال پول، بتوانند با استفاده از واتساپ، کارشان را راه بیندازند و پول را انتقال دهند. هنوز  به صورت یقینی و قطعی، مشخص نشده که این ویژگی کی در دسترس قرار می‌گیرد.

 با توجه به اینکه پایه پول این قابلیت، دلار آمریکا است و اکنون نسخه آزمایشی آن در آمریکا در حال اجرا است( نظری به اینکه بیش‌ترین مخاطبان واتساپ در آمریکا هستند هم داشته باشید.) میتوان نتیجه گرفت که واتساپ قصد دارد این ویژگی را ابتدا برای کشور آمریکا اجرا کند. با این حال، ما نمی‌دانیم که این ویژگی به ایران وارد خواهد شد یا نه و اگر وارد ایران شود کار آن به شکل خواهد بود. ( با توجه به اینکه برنامه بر حسب دلار کار میکند.) همچنین اطلاعی از اینکه این ویژگی در صورت ورود، چه زمانی به دست ما می‌رسد هم نداریم.

 باید صبر کرد و دید واتس‌اپ می‌تواند گوشی‌های ما را از اپلیکیشن‌های مختلف انتقال پول، خالی کند یا نه؟   ما در این مقاله به شرح دقیق اخبار مرتبط با این قابلیت جدید واتس‌آپ، انتقال پول، پرداخته‌ایم. در صورتی که در مورد چگونگی کارکرد این ویژگی کنجکاو هستید، تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

پرداخت‌های شخصی با واتس‌اپ

در حال حاضر، واتس‌اپ از پرداخت‌های شخص به فرد در برزیل و هند پشتیبانی می‌کند، اما طبق آخرین حذف APK برنامه پیام‌رسان که توسط XDA-Developers انجام شده است، این  قضیه می‌تواند و ممکن است تغییر کند.

ماه گذشته، XDA-Developers کدی را در نسخه قبلی بتای واتس‌اپ پیدا کرد که نشان می‌داد برای ارسال پول با استفاده از این برنامه، شما نیاز به یک تاییدیه اطلاعات دارید که کارت موردنظر واقعا برای شما هست یا نه. در جدیدترین حذف نسخه جدیدتر برنامه، به نظر می رسد که تأیید مربوط به یکپارچگی جدید با برنامه کیف پول Novi متا ( که در فیسبوک سابق وجود داشت) است.

رشته‌های کد یافت شده حول فرایند تأیید متمرکز شده‌اند و همه آنها با « Novi » برچسب‌گذاری شده‌اند. این کد با گزارش قبلی WABetaInfo که اسکرین‌شات زیر را ارسال کرده بود، مطابقت دارد و ثابت می‌کند که واتس‌اپ در حال آزمایش یکپارچه‌سازی Novi در برنامه پیام‌رسانی  خودش است.

در صورت تمایل به خواندن مطالب مرتبط به واتس‌اپ و اپدیت‌های اخیر و آینده‌ی آن، می‌توانید به این لینک مراجعه کنید و مطالب صفحه را مطالعه کنید.

Novi چطور کار می‌کند؟

Novi در حال حاضر برای دانلود در دسترس است و یک برنامه آزمایشی برای کاربران در ایالات متحده  و گواتمالا وجود دارد و در حال انجام فعالیت است. Novi به کاربران این امکان را می‌دهد تا با استفاده از Pax Dollar، یک سکه دیجیتالی که توسط دلار آمریکا پشتیبانی می‌شود،  پول جابه جا کنند. این پول و جابه جایی آن، بدون کارمزد در سراسر مرزها پول ارسال و دریافتمی‌کند و به کاربران کمک می‌کند که بدون هزینه‌ی اضافی انتقال، پول منتقل کنند. اشاره شده است که Novi نشان داده است که قصد دارد سیستم پرداخت خود را ایمن و رمزگذاری شده کنند، احتمالاً دلیلی برای این است که کاربران خود را قبل از اینکه بتوانند از سیستم پرداخت خود استفاده کنند، هویت خود را تأیید کنند.

تایید و احراز هویت

این الزام برای تأیید فقط به مناطقی محدود می‌شود که WhatsApp قصد دارد از Novi برای پرداخت استفاده کند. در همین حال، واتس‌اپ هند از UPI برای پرداخت‌ها استفاده می‌کند، بنابراین کاربران هندی برای ادامه ارسال یا دریافت پول نیازی به ارسال اسناد تأیید نخواهند داشت.

Novi چه زمانی به دست ما می‌رسد؟

هیچ جدول زمانی برای اینکه چه زمانی می‌توانید شروع به ارسال پرداخت کنید، وجود ندارد و مشخص نیست که کدام مناطق برای ادغام Novi در واتس‌اپ مناسب هستند.

علاوه براین عدم قطعیت، باید این نکته را در ذهن داشته باشید که اینجا ایران است و احتمالا آخرین گزینه برای دادن دسترسی Novi ما هستیم. علاوه بر آن، مشکل پایه پول نیز وجود دارد. همانطور که گفته شد، این واحد انتقالی، بر پایه دلار آمریکا است. ممکن است این ویژگی در ایران متفاوت کار کنند و امکان انتقال وجود داشته باشد، به هر حال فعلا باید صبر کرد و دید که وات‌اپ برای ایران چه کاری می‌کند و اصلا این قابلیت به کشور ما وارد می‌شود یا نه؟ نظر شما در باره این قضیه چیست؟ به نظر شما واتس‌اپ این ویژگی انتقال پول را کی به ایران هم ارائه می‌دهد؟ اگر نظری در این باره دارید، خوشحال می‌شویم که نظرتان را با ما در کامنت‌ها به اشتراک بگذارید.

توجه داشته باشید که این متن، یک ترجمه از روی منابع خارجی است. در صورت تماسل به دسترسی به اصل خبر به زبان اصلی و مشاهده و مطالعه آن، شما می‌توانید از طریق این لینک، به آن دسترسی پیدا کنید. البته، لازم به ذکر است که در صورت به روز رسانی شدن این خبر و یا به دست رسیدن اخبار بیش‌تر درباره این قابلیت واتس‌اپ، کارکرد آن و جدول زمانی عرضه آن در کشورهای مختلف، ما آن را با شما، در همین سایت به اشتراک خواهیم گذاشت.