در آخرین گزارش APK Insight منتشر شده توسط ۹to5Google، برنامه پیش‌فرض SMS/RCS برای Google Messages اندروید ویژگی جدیدی را دریافت می‌کند که به کاربران امکان می‌دهد در مواقعی که RCS در دسترس نیست، بتوانند ویدیوها را از طریق Google Photos ارسال کنند. نسخه بتای Google Messages 10.4 تنظیمات جدیدی به عنوان اشتراک‌گذاری ویدیوی واضح در متن (SMS/MMS) را نشان می‌دهد و توانست این ویژگی را در منوی تنظیمات برنامه فعال کند.

بر اساس توضیحات این تنظیم، گیرندگان ممکن است لینک Google Photos را برای کلیک کردن و تماشای یک ویدیو از فرستنده دریافت کنند. احتمال دیگر این است که گیرنده‌ای که لینک Google Photos را به برنامه پیام‌ها دریافت می‌کند، بتواند ویدیوی با کیفیت بالا را مستقیما از صفحه چت تماشا کند. ما تصور می‌کنیم که نیاز باشد کاربران iOS، لینک را داخل یک مرورگر باز کنند.

به اشتراک گذاری فایل‌های بزرگ در فضای ابری موضوع جدیدی نیست. سامسونگ از «اشتراک‌گذاری لینک» پشتیبانی می‌کند که عکس‌ها و ویدیوها را در سرور سامسونگ برای دریافت‌کنندگان بارگذاری می‌کند تا در مدت زمان محدودی از طریق لینکی که با هر مرورگری قابل دسترسی است دانلود کنند. این راه حل جدید Google یک ایده بزرگ است زیرا ویدیوها دیگر قابل فشرده سازی شدید و ارسال از طریق یک پروتکل قدیمی نیستند.