یکی از توسعه‌دهندگان به نام الساندرو پالوزی، گفته است که اینستاگرام روی ویژگی‌های جدیدی کار می‌کند. در این پست به این ویژگی‌های جدید می‌پردازیم.
اولین قابلیتی که اضافه خواهد شد برای اکانت‌های بیزنش می‌تواند مفید باشد. اگر شما تولیدکننده محتوا باشید، دسترسی شما به Insight آسان‌تر خواهد شد. به گفته پالوزی، اینستاگرام برای دسترسی سریع می‌تواند دکمه Insights را در پروفایل قرار دهد.

ماه گذشته گفته شد که اینستاگرام قصد دارد قابلیت فوروارد کردن پیام‌های متنی را فراهم کند. حالا طبق گفته این افشاگر به دلیل اینکه از انتشار اخبار جعلی جلوگیری شود، احتمالا این ویژگی با محدودیت تعداد نفرات همراه خواهد بود.

در حال حاضر شما می‌توانید پیام ارسال شده خود را در هر زمانی حذف کنید. اما گویا قرار است این قابلیت فقط برای زمانی باشد که پیام شما توسط مخاطب دیده نشده باشد و اگر دریافت کننده پیام، آن را دیده باشد دلیلی برای حذف آن وجود نخواهد داشت.

علاوه بر این امکانات احتمالا اینستاگرام در لایو نیز اصلاحاتی ایجاد خواهد کرد و عنوان لایو را اضافه خواهد کرد. به این صورت که پیش از شروع لایو عنوان نمایش داده می‌شود که مخاطب بداند از لایو چه انتظاری باید داشته باشد. باید اشاره کنیم که احتمالا Massenger room نیز به زودی به اینستاگرام خواهد رسید.