رویداد فیسبوک

موسس و مدیرعامل فیسبوک، مارک زاکربرگ در جریان رویداد Connect از تغییر نام «فیسبوک» به «Meta» (متا) خبر داد. به گفته زاکربرگ، این نام نشان‌دهنده ماهیت این کمپانی و آینده‌ای است که می‌خواهد بسازد.

متا در دو بخش عملیاتی ساختار یافته است:  family of apps و Reality Labs. این نام‌ها کاملاً توضیحی هستند، با همه برنامه‌هایی که می‌شناسید تحت عنوان اولی زندگی می‌کنند، در حالی که هر چیز VR و AR تحت دومی است.

متا

Meta قصد دارد چیزی را توسعه دهد که آن را متاورس می نامد و میخواهد در حالی که به مردم کمک می کند با هم ارتباط برقرار کنند، جوامع را پیدا کنند و کسب و کارخود را رشد دهند این نام را زنده کند. بنابراین در زیر تمام صحبت‌های روابط عمومی به نظر می‌رسد که به جز نام متا هیچ چیز در واقع تغییر نمی‌کند.

مقدمه متا

خلاصه ای از مقدمه متا :”متاورس مانند ترکیبی از تجربیات اجتماعی آنلاین امروزی احساس می شود، که گاهی اوقات به سه بعد گسترش می یابد یا به دنیای فیزیکی ارائه می شود. به شما امکان می دهد تجارب همه جانبه را با افراد دیگر به اشتراک بگذارید، حتی زمانی که نمی توانید با هم باشید. و کارهایی را با هم انجام دهید که نمی توانستید در دنیای فیزیکی انجام دهید. این تکامل بعدی در یک خط طولانی از فناوری های اجتماعی است.”

متاورس

متاورس هنوز کامل نشده است، اما متا می‌گوید که بخش‌هایی از آن وجود دارد، از جمله Horizon Home، «دیدگاه اولیه این شرکت برای یک پایگاه خانگی در متاورس». Horizon Home اولین چیزی است که هنگام قرار دادن هدست Quest خود می بینید.

اپلیکشن

به کمک آن می‌توانید دوستانتان را دعوت کنید تا در Horizon Home به شما بپیوندند. جایی که می‌توانید در آن دورهم باشید، ویدیوها را تماشا کنید و با هم  بازی‌ها و برنامه‌ها را امتحان کنید. Horizon Home به Horizon Worlds، که در حال حاضر در مرحله بتا است، و Horizon Workrooms، “راه حل شاخص بهره وری متا” می پیوندد. همچنین در سالن‌های Horizon، یک مجوز دسترسی کامل به کنسرت‌ها، ورزش‌ها، «و غیره» نیز وجود دارد.

در اواخر امسال، می‌توانید تماس‌های صوتی مسنجر را به صورت VR برقرار کنید. متا می‌گوید، متاورس در نهایت شامل کار، سرگرمی، و هر چیزی در میان آنها خواهد شد.

آزمایش های تجاری

Quest for Business به زودی آزمایش می شود. مجموعه ای از ویژگی های تجاری که روی هدست Quest 2 اجرا می شود برای ورود برای کسب و کار است. که به شما امکان می دهد بدون استفاده از حساب شخصی فیس بوک با همکاران همکاری کنید و به Horizon Workrooms و Gravity Sketch دسترسی داشته باشید. امسال نسخه بتا محدودی وجود خواهد داشت و در سال ۲۰۲۳ بصورت کامل راه اندازی خواهد شد.