ال جی چند روز پیش اعلام کرد که بخش موبایل خود را از آخر ژوئیه تعطیل خواهد کرد. از طرفی هم این کمپانی تایید کرد که همچنان روند انتشار به روزرسانی نرم افزاری اندروید ۱۱ را برای بسیاری از گوشی‌های هوشمند خود دنبال خواهد کرد و نسل‌های آینده این سیستم عامل را هم همچنان برای چند مدل بالارده فراهم خواهد آورد.

گوشی‌هایی که همچنان اندروید را دریافت خواهند کرد

ال جی روز گذشته فهرستی شامل گوشی‌های هوشمند خود را منتشر کرد که قرار است اندروید ۱۱ را دریافت کنند. این سازنده همچنین مدل‌هایی را که در آینده اندروید ۱۳ هم دریافت می‌کنند تایید کرد.

اندروید ۱۱:

Wing، Velvet، Velvet LTE، V50s، V50، G8، Q31، Q51، Q52، Q61، Q70، Q92، Q9 One.

اندروید ۱۲:

Wing، ، Velvet، Velvet LTE، V50s، V50، G8، Q31، Q51، Q52، Q92

اندروید ۱۳:

Wing، Velvet، Velvet LTE

دو مدل گوشی ال جی Wing و Velvet در سال ۲۰۲۰ روانه بازار شدند. در این میان گوشی هوشمند Wing یک دستگاه مجهز به دو نمایشگر چرخشی است و ظاهره به همین خاطر هم کمپانی ال جی قصد دارد تا اندروید ۱۳ از این گوشی خلاقانه پشتیبانی نرم افزاری به عمل آورد.

کمپانی ال جی همچنین اعلام کرد که اگر در روند آزمایش نرم افزار اندروید ۱۲ برای گوشی‌های هوشمندش احتمالا با مشکل بزرگی مواجه شد، برنامه انتشار را لغو می‌کند.

آیا ال جی برای برنامه انتشار به روزرسانی نرم افزاری بیشتر تلاش خواهد کرد؟

کمپانی ال جی پس از تایید خروجش از بازار موبایل اعلام کرد که برنامه پشتیبانی نرم افزاری خود را از گوشی‌های هوشمندش گسترش خواهد داد. این برند همچنین تضمین کرد که کاربران صاحب گوشی‌های هوشمند پرچمدار ال جی قادر به دریافت به روزرسانی نرم افزاری تا سه سال آینده خواهند بود. به دنبال آن انتشار به روزرسانی‌های نرم افزاری برای گوشی‌های هوشمند میان رده و پایین رده تا دو سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد.