خبری در مورد فروش آیفون سیزده

سه شنبه شب گذشته اپل از آیفون های جدیدش  اپل ۱۳ رونمایی کرد و همانطور که انتظار داشتیم برخی از فروشندگان گوشی در بازار کشورمان از روز چهارشنبه اقدام به پیش فروش این محصول در سایت های خود کرده اند.

اپل 13
اپل ۱۳

بعد از تماس با برخی از این فروشندگان مشخص شد…

بعد از تماس با برخی از این فروشندگان مشخص شد هیچکدام از این سایت ها گوشی اپل ۱۳ را موجود ندارند و حتی تضمینی برای رجیستر شدن این مدل ها وجود ندارد و گاها به صورت پیش فروش و برای  بازدید بیشتر سایت موجود شده اند. طبق معمول به شما خریداران و طرفداران اپل توصیه می کنیم به هیچ عنوان تا قبل از مشخص شدن تکلیف رجیستری این گوشی در سایت گمرک و سامانه همتا از پیش خرید و خرید گوشی های جدید اپل خودداری کنید.

اپل 13
اپل 13
اپل 13
اپل 13
اپل 13
اپل 13

 

و این هم جدول و توضیحات قیمتی که سودجویان در سایت خود قرار داده اند!

نام کالا  قیمت (دلار) قیمت (تومان) 
Apple watch series 7 ۴۰۰ ۱۱,۰۴۰,۰۰۰
ipad ۳۲۹ ۹,۰۸۰,۴۰۰
ipad mini ۵۰۰ ۱۳,۸۰۰,۰۰۰
iPhone 13 mini ۶۹۹ ۱۹,۲۹۲,۴۰۰
iPhone 13 ۷۹۹ ۲۲,۰۵۲,۴۰۰
iPhone 13 Pro ۱۰۰۰ ۲۷,۶۰۰,۰۰۰
iPhone 13 Pro Max ۱۰۹۹ ۳۰,۳۳۲,۴۰۰

 

البته این قیمت ها شامل هزینه رجیستری هم می شود و هزینه دیگری را به قیمت گوشی در داخل ایران اضافه می کند. بر اساس اعلامی که انجام شده است ،هزینه رجیستری برابر ۲۶ درصد از قیمت دلاری آن کالای دیجیتال خواهد بود که با این تفاسیر هزینه رجیستری اپل ۱۳ مبلغی در حدود ۵,۷۰۰,۰۰۰ تومان خواهد بود و همینطور برای خرید گوشی iPhone 13 Pro Max مبلغی در حدود ۷,۸۸۶,۶۸۴ تومان باید توسط شرکت واردکننده پرداخت شود و به هزینه گوشی برای مصرف کننده اضافه می شود.

توجه کنید که هر یک از این قیمت ها با توجه به دلار ۲۷۶۰۰ تومان محاسبه شده و این مقادیر ممکن است به دلیل تغییر نرخ روزانه دلار ،تغییر کند.