عینک‌های هوشمند نسل جدید و جالب توجهی از پوشیدنی‌های هوشمند هستند که کمپانی‌های مختلف در حال تحقیق برای توسعه دادنشان هستند. البته مفهوم عینک هوشمند قدیمی است و پیش از ظهور واقعیت افزوده هم انتظار داشتیم که سرانجام روانه بازار شود. بسیاری از سازندگان تا به حال تلاش کرده‌اند چنین محصولی بسازند، اما تلاش هیچ کدامشان تا به حال مثمرثمر واقع نشده است. حالا به نظر می‌رسد که کمپانی سازنده دیگر در حال تلاش برای اجرای این ایده است. منظور از این کمپانی، اپل است. بر اساس برخی شایعه‌های اخیر، این غول کوپرتینویی در حال توسعه یک محصول واقعیت افزوده به نام Apple Glasses است و البته روند تحقیق و توسعه آن از چند سال پیش آغاز شده است. تازه‌ترین خبرها نشان می‌دهد که این عینک هوشمند اپل احتمالا سال آینده رونمایی خواهد شد اما از سال ۲۰۲۲ میلادی به بازار راه پیدا خواهد کرد.

با توجه به شایعه‌های اخیر، عینک هوشمند اپل از طراحی شکیل بهره می‌برد و سبک است. علاوه بر این، کمپانی اپل در حال توسعه رابط کاربری سفارشی برای این محصول است که همچنین Starboard نام دارد. مینگ چی کو، تحلیل گر نام آشنای امور اپل، گفته است که کمپانی مذکور قصد دارد عینک هوشمند خودش را از سال ۲۰۲۲ روانه بازار کند. این عینک هوشمند از نمایشگر با وضوح تصویر بالا برخوردار می‌شود اما همچنان بخش عمده پردازش در گوشی آیفون اجرا خواهد شد. بدین ترتیب محصول مذکور سخت افزار چندانی هم ندارد. به طور کلی اپل سعی می‌کند عینک هوشمند خود را تا حد امکان ساده و مینیمال توسعه دهد. این گجت هوشمند احتمالا از امکاناتی مانند فعال سازی صوتی و برخی ژست‌های حرکتی هم پشتیبانی می‌کند.

علاالدین-پاساژ علاالدین

رابط کاربری اختصاصی Starboard UI برای عینک هوشمند اپل

یک افشاگر مدعی شده است که عینک هوشمند اپل در بازه زمانی احتمالی مارس تا ژوئن ۲۰۲۱ معرفی خواهد شد. او همچنین تایید کرده که نام رابط کاربری آن Starboard UI خواهد بود. البته فعلا باید این خبرها را همچنان شایعه برداشت کنیم و منتظر اعلام و تأیید رسیم سازنده بمانیم. پیش از این هم گوگل با معرفی Google Glasses خود با شکست مواجه شده بود. بدین ترتیب هنوز هم منتظریم که یک سازنده مشهور بتواند عینک هوشمند موفقی را توسعه دهد و روانه بازار کند. منظور ما از موفقیت این محصول پوشیدنی، محبوبیت در میان کاربران است.