عرضه S22 سامسونگ با تراشه Exynos 200

پردازنده پرچم دار بعدی سامسونگ Exynos 2200 است. سامسونگ قصد دارد این تراشه را درون گلکسی S22 خود قرار دهد. ما انتظار داریم که این گوشی اوایل سال ۲۰۲۲ میلادی معرفی شود. طبق گزارشی که از کره جنوبی به دست آمده، این شرکت قصد دارد یک جا به جایی در سیاست عرضه گوشی های خود و پردازنده های آن انجام دهد. احتمالا سامسونگ گوشی هایی که با تراشه خودش می سازد را برای چین و آمریکا عرضه کند. 

هر ساله ما شاهد معرفی پرچم دار های سری S هستیم. اما سامسونگ با توجه به نوع بازار مورد هدف خود پردازنده گوشی های سری S را با توجه به منطقه ای که گوشی برای آن عرضه می شود، تغییر می دهد. 

پردازنده های پرچم دار کوالاکام

به عنوان مثال سامسونگ غالبا برای کشور هایی مانند آمریکا از پردازنده های پرچم دار کوالاکام استفاده می کند. برای بازار های آسیا و هند هم از پرچم دار های خودش استفاده می کند. اما با به این خبر سامسونگ امسال قصد دارد پس از حدود ۵ سال این سیاست را زیر پا بگذارد. از این رو احتمالا شاهد عرضه نسخه کوالاکام برای هند و عرضه نسخه اگزینوس برای کشور های آمریکا و چین خواهیم بود.

سامسونگ Exynos 2200
سامسونگ Exynos 2200

اپراتور های Verizon و China Telecom

دو اپراتور اصلی در چین و آمریکا یعنی اپراتور های Verizon و China Telecom مذاکرات با سامسونگ را برای خرید نسخه اگزینوس پرچم دار بعدی سری S آغاز کرده اند. اما سایر اپراتور ها هنوز مایل به حفظ استراتژی خود در تهیه نسخه کوالاکام هستند. 

به هر حال به نظر می رسد که درنهایت شاهد قدرت گرفتن پردازنده های Exynos هستیم. این موضوع را مذاکرات اپراتور ها با سازندگان کره تایید می کند.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده، احتمالا سامسونگ همچنان برای اروپا نسخه های اگزینوس را انتخاب می کند. اما برای هند ممکن است نسخه کوالاکام گوشی خودش را عرضه کند.

جزئیات دیگر

جزییات دیگر این خبر افشا می کند که این اتفاق باعث آشفتگی در دفتر مرکزی سامسونگ در Suwon شده است و بخش (IT & Mobile communications) IM این شرکت تقاضای کاهش هزینه تراشه های Exynos به دلیل عملکرد پایین را دارد. علاوه بر این تیم موبایل سامسونگ در حال مذاکره با کوالاکام برای کاهش هزینه پردازنده های خود است. 

باید دید سامسونگ در نهایت به این سیاست جدید روی خواهد آورد یا خیر؟ اگر شما بخواهید پرچم دار بعدی این شرکت را تهیه کنید، کدام نسخه را انتخاب می کنید؟ نسخه با پردازنده کوالاکام یا اگزینوس را انتخاب می کنید؟