روز گذشته جان پروسر، افشاگر معتبر، بیان کرد که کمپانی اپل قصد دارد اولین سری موجودی از گوشی جدید خود را از تاریخ ۵ اکتبر (۱۴ مهر) عرضه کند. این موجودی شامل گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی، آیفون ۱۲ در نسخه‌های ۶۴، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایتی می‌شود.

او همچنین افزود که حداقل میزان حافظه داخلی در دو مدل گوشی جدید و پرچمدار اپل آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس برابر با ۱۲۸ گیگابایت است. انتظار می‌رود که این دو مدل گوشی هوشمند در تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) معرفی شوند.

عرضه گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی به قیمت ۷۰۰ دلار

با توجه به آخرین گزارش‌های مرتبط، گوشی جدید اپل آیفون ۱۲ مینی از امکان ارتباطی ۵G برخوردار نمی‌شود. بدین ترتیب ارزان قیمت‌ترین گوشی ۵G اپل آیفون ۱۲ به قیمت ۱۰۰۰ دلار روانه بازار خواهد شد. اما درباره گوشی جدید و ارزان آیفون ۱۲ مینی چه می‌دانیم؟

اپل-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

برخی رسانه‌های معتبر قیمت پایه ۷۰۰ دلار را برای گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی تایید کرده‌اند. در مقایسه باید بگوییم که گوشی سطح بالای سامسونگ Galaxy X20 FE 5G به همین قیمت عرضه شده است و در عین حال مشخصات سطح بالاتری هم دارد.

سایر مدل‌ها در سری جدید آیفون ۱۲ از ۵G پشتیبانی می‌کنند. همان طور که گفتیم، قیمت پایه ۱۰۰۰ دلار برای گوشی جدید آیفون ۱۲ با نمایشگر ۶٫۱ اینچی در نظر گرفته شده است. گوشی هوشمند آیفون ۱۲ پرو با نمایشگری در همان ابعاد حدود ۱۱۰۰ دلار قیمت دارد و سطح بالاترین و گران قیمت‌ترین نسخه به نام آیفون ۱۲ پرو مکس هم بر اساس گمانه زنی‌ها ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ دلار قیمت گذاری می‌شود.

عملکرد پردازنده میان رده B14 Bionic در گوشی جدید اپل

امسال روند رونمایی از گوشی جدید آیفون ۱۲ به دلایل مختلفی به تاخیر افتاد. در میان گزارش‌ها و پیش بینی‌های متعدد در این زمینه، اغلب منابع روی تاریخ ۱۳ اکتبر (۲۲ مهر) برای رونمایی از آیفون ۱۲ توافق دارند. در این میان گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی با نمایشگر ۵٫۴ اینچی توسعه یافته است و سطح پایین‌ترین مدل این خانواده شناخته می‌شود. علاوه بر این، به تعبیه پردازنده اپل B14 Bionic در آن اشاره شده است.

ظاهرا اپل به منظور کاهش هزینه ساخت این گوشی جدید، تصمیم گرفته است تراشه میان رده B14 Bionic را تولید کند. این تراشه براساس همان پردازنده پرچمدار A14 Bionic طراحی شده اما فرکانس هسته‌های پردازنده آن پایین‌تر است. همچنین ممکن است که گوشی جدید آیفون ۱۲ مینی تنها محصول هوشمند کمپانی اپل نباشد که از این تراشه قدرت می‌گیرد و در آینده هم شاهد رونمایی از گوشی جدید iPhone SE Plus مجهز به این پردازنده باشیم.