اپل سال گذشته تنها سری گوشی جدید آیفون ۱۲ پرو را مجهز به اسکنر ToF یا LiDar عرضه کرد. با توجه به محبوبیت این گوشی هوشمند در بازار موبایل حالا پیش بینی می‌شود که همه مدل‌های در نسل بعدی آیفون ۱۳ از این امکان بهره بگیرند. بر اساس گزارش‌های اخیر، خانواده گوشی جدید آیفون ۱۳ هم شامل چهار مدل می‌شود که همگی دارای تکنولوژی D-ToF (Direct ToF) هستند.

آخرین خبرها از گوشی جدید آیفون ۱۳

رسانه ژاپنی MacOtakara تایید کرده است که تغییری در طراحی ظاهری گوشی جدید آیفون ۱۳ اعمال نمی‌شود. تنها ناچ در نمایشگر این گوشی جدید کمی کوچک‌تر طراحی می‌شود و منبع درز این اخبار، ظاهرا زنجیره تامین چینی است. تغییری در طول و عرض بدنه گوشی جدید آیفون ۱۳ اعمال نمی‌شود اما احتمالا شاهد ۰٫۲۶ میلی متر افزایش ضخامت در بدنه خواهیم بود. در پنل پشتی هر چهار مدل گوشی جدید آیفون ۱۳هم اندازه قاب ماژول دوربین حدود ۰٫۹ میلی متر بزرگ‌تر طراحی می‌شود. ماژول دوربین اصلی در دو مدل آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس هم اندازه خواهند بود و بدین ترتیب لنز فوق عریض در آن ممکن است دارای لرزشگیر اپتیکال تصویر باشد. منبع این شایعه ادعا می‌کند که گیرنده بالای نمایشگر حالا در بخش پایین ماژول تعبیه شده و بدین معنی است که دوربین TrueDepth باریک‌تر خواهد بود.

بر اساس ادعای برخی منابع آگاه، بخشی از چیپست‌های VCSEL استفاده شده در حسگر ToF LiDar اپل حاصل همکاری این غول تکنولوژی Lumentum است و البته بخش دیگری هم توسط II-VI به عنوان تامین کننده ثانویه تهیه می‌شود.

پیش بینی شده است که کمپانی اپل در آینده استفاده از ۱ تراشه VCSEL در دوربین سلفی گوشی‌های جدید را ادامه می‌دهد. انتظار می‌رود که Face ID روی گوشی‌های آیفون و همچنین تعداد VCSELهای مرتبط با لنزهای ToF از ۳ به ۲ در سال جاری کاهش پیدا کند.

علاوه بر این معتقدیم که سازندگان اندرویدی هم به زودی همین رویه را در پیش می‌گیرند و از تکنولوژی D-ToF در ساخت گوشی‌های جدید خود بهره می‌برند.