شرکت HMD Global پیش بینی می کند اولین گوشی ۵G خود را با نوکیا ۸٫۲ ۵G به بازار عرضه کند. با این حال، این گوشی به دلیل اینکه نوکیا ۸٫۳ ۵G نام خود را مطابق با سایر تلفن های نوکیا امسال مانند نوکیا ۵٫۳ و نوکیا ۱٫۳ به طور رسمی عرضه شد، رسمی شد. گفته می شود که این شرکت فنلاندی در حال کار بر روی یک گوشی پرچمدار است و انتظار می‌رود که جایگزین نوکیا PureView9 2019 شود.
گزارش های قبلی ادعا کرده اند که نوکیا می‌تواند ۹٫۲ PureView را رونمایی کند، اما اطلاعات جدیدتری نشان داده اند که می توان آن را نوکیا ۹٫۳ PureView نام‌گذاری کرد. به تازگی، یک گزارش ادعا کرده است که گوشی پرچمدار SD865 نوکیا در نیمه دوم سال وارد کشور خواهد شد.
در ماه ژانویه، گزارش شده بود که نوکیا ۹٫۳ می تواند در پایان نیمه اول سال آغاز به کار کند. با این حال، اطلاعات جدید نشان می دهد که ورود آن بار دیگر به تأخیر افتاده است. در این گزارش آمده است که به دلیل شیوع COVID 19 ورود نوکیا ۹٫۳ به تعویق افتاده است. در این گزارش جزئیات جدیدی در مورد مشخصات نوکیا ۹٫۳ PureView در دست نیست.
بسیاری از برند های پیشرو مانند سامسونگ، OPPO، Vivo، Honor و شیائومی در حال کار بر روی فناوری دوربین زیر صفحه نمایش هستند. گمان می‌رود که اولین کسانی که دارای فناوری دوربین جدید هستند، ممکن است امسال شروع به کار کنند؛ و همچنین گمان می‌رود که Nokia 9.3 PureView می‌تواند یکی از اولین گوشی هایی باشد که از فناوری دوربین زیر صفحه نمایش بهره می برد.
این شرکت فنلاندی برای راه اندازی لنزهای پنتا تلفن نوکیا ۹ PureView با فناوری Light همکاری کرده بود. همچنین این شرکت ممکن است این بار با توشیبا همکاری کند تا تجربه عکاسی پیشرفته را در نوکیا ۹ PureView به ارمغان آورد.
برخی شایعات پیرامون نوکیا ۹٫۳ PureView ادعا کرده اند که می توان آن را با صفحه کمتری خمیده وارد کرد. این دستگاه احتمالا دارای دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی یا ۴۸ مگاپیکسلی است. این گوشی از شارژ بی سیم پشتیبانی می‌کند اما ممکن است فاقد جک ۳٫۵ میلی متری هدفون باشد.