کمپانی هوآوی به زودی سیستم عامل اختصاصی و بهبودیافته خودش را به نام Harmony OS یا Hongmeng OS برای دستگاه‌های هوشمند متعدد از جمله گوشی‌های هوشمند معرفی و منتشر می‌کند. حالا تاریخ دقیق‌تری برای عرضه این گوشی‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل هوآوی مشخص شده است.

برنامه هوآوی برای عرضه اولین گوشی هوشمند با Harmony OS تا پایان امسال

ما جیهوا، تحلیل گر معروف، به خبرگزاری Global Times گفته است که هوآوی احتمالا در پایان سال جاری میلادی یک نسخه از سیستم عامل Harmony OS را مخصوص گوشی‌های هوشمند عرضه می‌کند. در همین حال هم اولین گوشی هوشمند مبتنی بر این سیستم عامل اختصاصی معرفی می‌شود.

هواوی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی جدید-علاالدین-پاساژ علاالدین

کمپانی هوآوی کنفرانس توسعه دهندگان ۲۰۲۰ خود را از ۱۰ تا ۱۲ سپتامبر (۲۰ تا ۲۲ شهریور) برگزار می‌کند و ممکن است که جزئیات بیشتری را در این باره منتشر کند. انتظار می‌رود که در کنفرانس مذکور نسخه جدید رابط کاربری EMUI 11 مبتنی بر سیستم عامل اندروید ۱۱ و همچنین Harmony OS 2.0 معرفی شود. بر اساس اطلاعات اولیه، Harmony OS 2.0 با قابلیت اجرا روی دستگاه‌های هوشمند متعددی توسعه یافته است و از ساعت‌های هوشمند و تبلت‌ها هم پشتیبانی می‌کند.

چند روز پیش هم اجازه مدت‌دار هوآوی برای همکاری با کمپانی‌های آمریکایی منقضی شد و حالا کاربران بسیاری نگران دریافت به روزرسانی نرم افزاری اندرویدی برای گوشی‌های خودشان هستند. هوآوی در حساب رسمی توییتر خود تایید کرد که جای نگرانی وجود ندارد و همه گوشی‌های فعلی اندرویدی برند هوآوی موجود در بازار همچنان قادر به دریافت به روزرسانی‌های اندرویدی هستند. متاسفانه این همه اطلاعاتی است که در حال حاضر درباره به روزرسانی‌های نرم افزاری اندروید و بسته‌های امنیتی آینده در دست داریم.