گزارش‌های رسانه‌های کره جنوبی به گوشی جدید سامسونگ با طراحی منعطف به نام Galaxy Z Fold 3 اشاره دارد. این گوشی سامسونگ قرار است به باتری ۴۳۸۰ میلی آمپر ساعتی مجهز شود. در مقایسه با آن، ظرفیت باتری در نسل قبلی گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 2 معادل ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعت بود. علاوه بر این در گزارش‌ها ذکر شده که باتری مورد استفاده در این گوشی جدید منعطف از Samsung SDI خواهد بود.

چرا سامسونگ ظرفیت باتری را کاهش می‌دهد؟

در گزارش‌های خبرگزاری‌های کره جنوبی اشاره شده که دلیل کاهش ظرفیت باتری در گوشی جدید سامسونگ درواقع کاهش ابعاد نمایشگر آن است. این غول تکنولوژی می‌خواهد نمایشگر در گوشی جدید Z fold 3 را از ۷٫۵ اینچ هم کمتر کند. نسل قبلی Galaxy Z fold 2 با نمایشگر ۷٫۵ اینچی روانه بازار شد و حالا ظاهرا قرار است که گوشی جدید Galaxy Z Fold 3 با نمایشگر ۶٫۲ اینچی ساخته شود.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

پیش بینی‌های قبلی درباره گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3

بر اساس گزارش‌های قبلی، گوشی جدید Galaxy Z Fold 3 از قلم استایلوس هم پشتیبانی می‌کند. البته این خبر دیگر شایعه نیست و توسط سازنده هم به تایید رسیده است. نمایشگر منعطف در این گوشی سامسونگ از سمت چپ و راست خم می‌شود. بدین ترتیب نمایشگر از هر دو سو به داخل دستگاه خم می‌‍شود و دارای دو لولا است.

علاوه بر این سامسونگ گوشی جدیدش را با نمایشگر تازه که میزان سختی بهبود شده‌ای دارد طراحی می‌کند. به طور کلی میزان مقاومت و تخت بودن این نمایشگرهای شیشه‌ای نوین از پنل‌های پلاستیکی بیشتر است. پیش بینی می‌شود که دو گوشی جدید سامسونگ Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 2 در ژوئیه ۲۰۲۱ رسما رونمایی شوند. این دو گوشی سامسونگ از تراشه داخلی اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت می‌گیرند و از نرخ تازه سازی متغیر و تکنولوژی تشخیص اثرانگشت زیر نمایش هم پشتیبانی می‌کنند. گزارش‌ها حاکی از آن است که گوشی سامسونگ Galaxy Z Fold 3 کاملا آماده ورود به فاز تولید انبوه است.