در خلال روزهای گذشته شاهد انتشار برخی گزارش‌ها درباره گوشی جدید سامسونگ از خانواده Galaxy S بودیم. بر اساس گزارش‌های قبلی در این میان دو گوشی سامسونگ Galaxy S22 و Galaxy S22 Plus به نمایشگرهایی کوچکتر از S21 و S21 Plus مجهز می‌شوند اما اندازه نمایشگر در گوشی جدید Galaxy S22 Ultra هم اندازه نسل قبلی یعنی Galaxy S21 Ultra خواهد بود. روز گذشته همچنین یک افشاگر کره‌ای ادعا کرد که گوشی سامسونگ Galaxy S22 Ultra در حالی عرضه می‌شود که روکش شیشه‌ای روی پنل پشتی آن را پوشانده است. در ادامه باید بگوییم که پنل پشتی در دو گوشی سامسونگ Galaxy S22 و S22 Plus قرار است با تکنولوژی جدیدی ساخته شود اما همچنان پلاستیکی خواهد بود.

هنوز نمی‌توانیم صحت این شایعه را به طور کامل تایید کنیم اما به خوبی می‌دانیم که سامسونگ به طور جدی قصد دارد تفاوت معناداری میان نسخه‌های استاندارد، پلاس و اولترا در خانواده Galaxy S ایجاد کند. به نظر می‌رسد که این غول تکنولوژی می‌خواهد نسخه اولترا چشمگیرتر ظاهر شود. اگر نسخه پلاس بسیار شبیه به نسخه اولترا باشد، این دو گوشی در فروش ضربه می‌خورند. گوشی هوشمند شیائومی Mi 11 Ultra یک نمونه بارز است. دو مدل استاندارد و پرو از این خانواده گوشی هوشمند تفاوت‌های بسیاری با نسخه استاندارد خود دارند.

سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین
سامسونگ-گوشی-گوشی جدید_قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

در حال حاضر گوشی Galaxy S21 با پنل پشتی پلاستیکی در بازار موجود است. از طرف دیگر دو نسخه S21 Plus و S21 Ultra به پنل پشتی با روکش شیشه‌ای Gorilla Victus مجهز شده‌اند. استراتژی بازاریابی در این خانواده بدین صورت است که هزینه ساخت و فروش نهایی نسخه استاندارد کاهش پیدا کند. همین استراتژی به نحوی در طراحی نسل جدید هم دنبال می‌شود و S22، S22 Plus و S22 Ultra به ترتیب از قیمت کمتر به بیشتر معرفی خواهند شد تا کاربران با توجه به بودجه خود بتوانند مدل مناسب را انتخاب و خریداری کنند.

انتظار داریم که در سه ماهه چهارم امسال شاهد انتشار مشخصات و جزئیات بیشتری از این گوشی سامسونگ باشیم. گوشی سامسونگ Galaxy S22 استاندارد احتمالا با نمایشگر ۶٫۰۶ اینچی معرفی می‌شود. علاوه بر این ممکن است که Galaxy S22 Plus نمایشگر ۶٫۸ اینچی داشته باشد و گوشی جدید و سطح بالای Galaxy S22 Ultra هم احتمالا به پنل نمایش اولد با تکنولوژی LTPO در اندازه مشابه مجهز خواهد بود.