گوشی هوشمند ZTE Axon 20 Pro اولین گوشی هوشمندی بود که مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر معرفی شد. کمپانی سازنده همچنین حالا نسل جدید گوشی مذکور را با نام تجاری Axon 20 Pro یا همان Axon 30 Pro معرفی کرده است. بر اساس شایعه‌ها درباره این گوشی جدید، Axon 20 Pro مبتنی بر امکانات فوق العاده دوربین طراحی شده است و از لنز ۲۰۰ مگا پیکسلی سامسونگ برخوردار می‌شود.

امروزه استفاده از لنزهای ۱۰۸ مگا پیکسلی در توسعه گوشی‌های هوشمند بسیار رایج شده است و کمپانی سامسونگ هم در طراحی پرچمداران خود از این حسگرها استفاده می‌کند. از طرف دیگر برخی سازندگان چینی مانند شیائومی در طراحی میان رده‌های خود اقدام به استفاده از این دوربین‌ها کرده‌اند. اما حسگر ۱۰۸ مگا پیکسلی فقط نقطه شروع بود. حالا نوبت ZTE رسیده است تا گوشی جدید خود را با دوربین ۲۰۰ مگا پیکسلی معرفی کند.

این خبر در شبکه اجتماعی Weibo چین منتشر شده است که ادعا می‌کند گوشی جدید ZTE Axon 30 Pro از دوربین ۲۰۰ مگا پیکسلی بهره می‌برد و سازنده این حسگر هم کمپانی سامسونگ است. پیش از این هم خبرهای درباره سامسونگ و تلاش آن برای توسعه چنین دوربینی منتشر شده بود و بر اساس این گزارش‌ها می‌دانیم که شناسه حسگر ۲۰۰ مگا پیکسلی مذکور S5KGND است. این دوربین دارای اندازه حسگر ۱٫۳۷/۱ اینچی، اندازه پیکسلی ۱٫۲۸ میکرون و اندازه فوکوس پیکسلی ۰٫۶۴ میکرون است.

این دوربین همچنین از تکنولوژی ۴ در ۱ بهره می‌برد و می‌تواند تصاویر ۵۰ مگا پیکسلی یا ۱۲٫۵ مگا پیکسلی با شناسه ۱۶:۱ ایجاد کند. سایر مشخصات قابل توجه این حسگر ۲۰۰ مگا پیکسلی شامل ISO دوگانه، پشتیبانی از خروجی ویدیویی ۱۶K و فوکوس ۴ هسته‌ای می‌شود.

تایید شده است که گوشی جدید ZTE Axon 30 Pro پرچمدار از تراشه داخلی کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ قدرت می‌گیرد. هنوز مشخص نیست که این گوشی جدید و توانمند چه زمانی معرفی می‌شود.