با توجه به نزدیک شدن به تاریخ رونمایی از تراشه کوالکام اسنپدراگون ۸۷۵ پرچمدار، حالا اغلب کاربران کنجکاو هستند بدانند که کدام گوشی‌های جدید قرار است مجهز به این پردازنده معرفی شوند. شاید اولین اسامی که به ذهن شما خطور می‌کند، گوشی جدید شیائومی Mi 11 و گوشی سامسونگ Galaxy S21 باشد. به نظر می‌رسد که گوشی شیائومی Mi 11 اولین گوشی هوشمندی باشد که مجهز به تراشه مذکور مخصوصا به بازار چین عرضه می‌شود و گوشی سامسونگ Galaxy S21 هم مدتی بعد از آن به طور جهانی در دسترس قرار خواهد گرفت. صرف نظر از اینکه سرانجام کدامیک از این دو گوشی شیائومی و سامسونگ ابتدا معرفی می‌شوند، هر روز شاهد انتشار جزئیات بیشتری درباره این دو دستگاه هوشمند هستیم. برای مثال امروز دوباره گفته شد که گوشی جدید شیائومی Mi 11 با همان طراحی ناچ حفره‌ای در نمایشگر توسعه پیدا می‌کند و همچنین انتظار می‌رود که نمایشگر آن از هر چهار طرف به شکل آبشاری کاملا خمیده طراحی شود.

همانطور که اشاره کردیم، ناچ حفره‌ای در نمایشگر این گوشی جدید شیائومی طراحی می‌شود وبرای تعبیه دوربین سلفی در گوشه بالا سمت چپ پنل نمایش قرار می‌گیرد. همچنین شیائومی قصد دارد به منظور ایجاد تمایز میان Mi 11 و Mi 10 نمایشگر آن را از هر چهار جهت خمیده طراحی کند هرچند امروزه سایر سازندگان هم چنین گوشی‌هایی را مجهز به نمایشگر آبشاری روانه بازار کرده‌اند. این نوع طراحی در نمایشگر تاثیر بسزایی روی ظاهر مدرن آن دارد.

شیائومی-گوشی-قیمت گوشی-گوشی ارزان-علاالدین-پاساژ علاالدین

مشخصات کلیدی در گوشی جدید شیائومی Mi 11

پیش از هرچیز دوربین اصلی در گوشی جدید Mi 11 با توجه به لنز فوق عریض آن بهبود پیدا می‌کند. این بار به جای لنز ۱۳ مگا پیکسلی که درون Mi 10 قرار گرفته بود، لنز ۴۸ مگا پیکسلی در گوشی جدید Mi 11 تعبیه می‌شود. هنوز مشخص نیست که سایر حسگرها در ماژول دوربین اصلی این گوشی جدید شیائومی چیست اما ممکن است که لنز استاندارد در آن ۱۰۸ مگا پیکسلی باشد. کمپانی شیائومی همچنین اعلام کرده است که گوشی جدید خود را مجهز به تراشه اسنپدراگون ۸۷۵ معرفی می‌کند و این خانواده بدین ترتیب اولین گوشی‌های چینی خواهند بود که با این تراشه اسنپدراگون پرچمدار عرضه خواهند شد. در میان موارد بهبودیافته دیگر همچنین می‌توانیم به باتری ۴۹۰۰ میلی آمپر ساعتی، نمایشگر با نرخ تازه سازی بهبودیافته و احتمالا وضوح تصویر کواد اچ دی پلاس اشاره کنیم.