هوآوی پرچمداران خانواده P40 را در نوبت معرفی دارد و در آینده نزدیک از آن‌ها پرده برمی‌دارد. با توجه به گزارش‌ها و خبرهای قبلی اطلاعات بسیاری در این باره منتشر شده است و تقریبا درباره نمای ظاهری و برخی مشخصات کلیدی این سه گانه مطمئن هستیم. از طرفی پرچمداران بعدی این غول تکنولوژی خانواده Mate 40 هستند که انتظار می‌رود در نیمه دوم ۲۰۲۰ رونمایی شوند. حالا برخی تصاویر رندر از طراحی مفهومی منتسب به گوشی هوشمند Mate 40 منتشر شده است. این تصاویر از طراحی خلاقانه و آینده نگرانه یک گوشی هوشمند خبر می‌دهند که نوآوری در طراحی آن حتی از گوشی هوشمند Xiaomi Alpha هم بیشتر است.

هواوی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

طراح این تصاویر مفهومی گوشی هوشمند هوآوی Mate 40 را با قاب و بدنه شیشه‌ای به تصویر کشیده است؛ اما هنوز مطمئن نیستیم که چنین طرحی در آینده نزدیک بتواند تحقق پیدا کند. گوشی شیائومی Mi 8 Explorer Edition با قاب پشتی شفاف معرفی شد و البته بسیار مورد توجه و محبوبیت کاربران قرار گرفت؛ هرچند مدتی بعد مشخص شد پنلی که از پشت قاب شیشه‌ای آن مشخص شده، پنل اصلی درونی دستگاه نیست. دو گوشی Xperia Pureness و Lenovo S800 هم گوشی‌های دیگری بودند که سازندگانشان در طراحی و توسعه بدنه آن‌ها مخصوصا از طراحی شفاف ایده گرفتند. بدین ترتیب طراحی بدنه شفاف اگر سرانجام تحقق پیدا کند و سازندگان به شکل موفقیت آمیزی بتوانند آن را در محصولات خود به کار گیرند، ممکن است واقعا به محبوبیت بسیاری نزد کاربران دست پیدا کند؛ اما در حال حاضر این ایده کاملا مفهومی و غیرواقعی به نظر می‌رسد.

هواوی-گوشی-گوشی جدید-قیمت گوشی-علاالدین-پاساژ علاالدین

علاوه بر این، در این تصاویر مفهومی شاهد هستیم که حسگرهای دوربین سلفی زیر نمایشگر قرار گرفته‌اند و ممکن است که این طراحی به سمت پنل پشتی و برای دوربین اصلی هم بسط پیدا کند. این گوشی جدید همچنین ممکن است دیگر به شیوه مرسوم سیمی شارژ نشود و فقط از امکان شارژ بی سیم پشتیبانی کند.