تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ مبتنی بر ساختار N7P (نسل دوم ۷ نانومتری) مخصوص کمپاتی TSMC ساخته شد اما کوالکام هنگام سفارش برای ساخت تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ خود از ساختار ۵ نانومتری سامسونگ بهره گرفت. تراشه اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس هم با همان معماری ۵ نانومتری سامسونگ ساخته شده و تنها قدرت فرکانس پردازشی بالاتر معادل ۲٫۹۹ گیگاهرتز دارد که در نسخه استاندارد ۲٫۸۴ گیگاهرتز بود. علاوه بر این، NPU در این تراشه از ۲۶ TOPS به ۳۲ TOPS ارتقا یافت.

به گفته Ice Universe، سال آینده شاهد تغییرات دیگری خواهیم بود. این افشاگر ادعا می‌کند که تراشه جدید اسنپدراگون ۸۹۵ با ساختار پردازشی ۴ نانومتری کمپانی سامسونگ ساخته می‌شود اما سازنده تراشه اسنپدراگون ۸۹۵ پلاس با همان ساختار ۴ نانومتری کمپانی TSMC خواهد بود.

هر دو در مقایسه با نسل قبلی بهبود پیدا می‌کنند اما هنوز جزئیات دقیق درباره تفاوت و به روزرسانی قدرت پردازش و ذخیره انرژی آن‌ها را نمی‌دانیم. احتمالا روند معرفی دو تراشه جدید اسنپدراگون ۸۹۵ و ۸۹۵ پلاس مانند دو نسخه ۸۸۸ و ۸۸۸ پلاس خواهد بود و بدین ترتیب در دسامبر امسال یا ژانویه ۲۰۲۲ شاهد رونمایی از اسنپدراگون ۸۹۵ استاندارد خواهیم بود. به دنبال آن نسخه پلاس احتمالا ۶ ماه بعد از آن عرضه خواهد شد. اگر مشکل جدیدی پیش نیاید، تا آن زمان خوشبختانه مانع کمبود تراشه‌های موردنیاز برای تولید گوشی‌های هوشمند جدید مرتفع خواهد شد.

تصمیم کوالکام برای تامین تراشه‌های سال گذشته تحت تاثیر سفارش عمده اپل به کمپانی TSMC به منظور تولید تراشه‌های A14 و M1 قرار گرفت. اما گزارش شده است که این کمپانی سال آینده سفارش تامین خود را به دو بخش تقسیم می‌کند که شامل سفارش تراشه ۴ نانومتری برای A15 آیفون‌ها و تراشه ۳ نانومتری برای آیپدهای جدید می‌شود. در هر صورت ظرفیت تولید موجود در کمپانی TSMC به قدری کافی خواهد بود که این تولید کننده قادر خواهد بود سفارش‌های تراشه ۴ نانومتری مدیاتک را هم تولید کند.

انتظار می‌رود که کمپانی سامسونگ از پردازش تراشه ۴ نانومتری خود برای تولید تراشه مخصوص گوشی‌های خودش یعنی همان اگزینوس (۲۲۰۰) استفاده کند. تراشه اگزینوس ۲۲۰۰ همچنین اولین تراشه موبایلی مجهز به پردازنده گرافیکی AMD RDNA 2 GPU خواهد بود. کوالکام از تکنولوژی ۴ نانومتری سامسونگ برای تولید مودم‌های X65 و X62 5G استفاده کرده است و به همین خاطر کاملا طبیعی به نظر می‌رسد که تراشه اسنپدراگون ۸۹۵ مجهز به X65 هم با همین تکنولوژی تولید شود.